Головна Головна -> Підручники -> Підручник Вивчаємо FrontPage скачати онлайн-> Робота із зображеннями у FrontPage

Робота із зображеннями у FrontPage


Графічні зображення – один з найважливіших елементів будь-якої Web-сторінки. Мабуть, зустріти сторінки без зображень в наш час стає все важче. FrontPage надає великі можливості не тільки для роботи з файлами HTML, але і з графічними зображеннями.

Вставка зображень

FrontPage дозволяє вставляти зображення звідки завгодно: з вашого комп’ютера, з буфера обміну, з поточного FrontPage Web або з будь-якої адреси у Web.

Після того як зображення вміщено на Web-сторінку, FrontPage забезпечує повні можливі управління його HTML-властивостями за допомогою зручних діалогових вікон. FrontPage також надає в розпорядження авторів засоби (які описані нижче в розділі “Редагування зображень у FrontPage”) для редагування існуючих зображень.

Якщо є необхідність, FrontPage запитає вас при збереженні Web-сторінки про те, де треба зберегти файл зображення і під яким ім’ям.

Кліпарт

FrontPage надає у ваше розпорядження багату бібліотеку кнопок, горизонтальних лінійок, зображень для фону і інших малюнків, якими ви можете прикрасити Web-сайт. Цю бібліотеку можуть використовувати і інші додатки Microsoft Office.

Щоб зробити використання кліпарта зручнішим, він організований у FrontPage по категоріях в Clip Gallery. Для вибору елементів кліпарта передбачене діалогове вікно

Редагування зображень у FrontPage

У FrontPage передбачений набір засобів для редагування зображень прямо на Web-сторінках. Ви можете вибрати зображення з локального жорсткого диска, бібліотеки Office Clip Art або з будь-якого місця у Web.

 • Засіб Text On Gif дозволяє розміщувати текст прямо поверх малюнків.
 • AutoThumbnail дозволяє замість великого зображення підставляти його зменшену копію. Натиснення миші по цій копії дозволяє відобразити з допомогою гіперпосилання малюнок повного розміру.
 • Absolutely Positioned дозволяє задавати для поточного вибраного зображення координати х-у. Для настройки координат після натиснення відповідної кнопки просто перетягнете зображення у вибрану вами область сторінки.
 • Bring Forward збільшує z-index вибраного зображення на одиницю.
 • Send Back зменшує z-index вибраного зображення на одиницю.
 • Rotate Left/Rotate Right розвертає вибране зображення на 90 градусів за або проти годинникової стрілки.
 • Flip Horizontal/Vertical перевертає зображення справа наліво або догори ногами.
 • More Contrast/Less Contrast збільшує або зменшує контрастність зображення.
 • More Brightness/Less Brightness збільшує або зменшує яскравість зображення.
 • Crop – буде відображатися тільки прямокутна область зображення. Настроїти цю область можна за допомогою миші.
 • Set Transparent Color робить будь-який колір на зображенні прозорим. Для цього досить просто вказати піксель цього кольору.
 • Black And White перетворює зображення в монохромне.
 • Washout додає білого кольору всім кольорам на зображенні. У результаті зображення виглядає “відмитим”. Такий прийом часто корисний для фонових зображень.
 • Bevel робить зображення “опуклим”.
 • Resample змінює розміри зображення. Наприклад, вам необхідно змінити розмір зображення з 200×100 пікселів до 100×50. Завдання нового розміру можна зробити за допомогою діалогового вікна Image або просто вказавши новий розмір мишею, але в цьому випадку браузер буде завантажувати зображення початкового розміру, а потім змінювати його розмір. При використанні ж команди Resample буде створене нове зображення з реальним розміром 100×50 пікселів. Відповідно, час завантаження цього зображення скоротиться в чотири рази.
 • Select просто дозволяє вибрати зображення на сторінці, клацнувши по ньому мишею. Це відбувається за умовчанням. Всі інші засоби вимагають, щоб зображення спочатку було вибране.

Розміщення тексту поверх GIF-зображення

Це – унікальний механізм. Коли ви вводите текст поверх зображення, FrontPage запам’ятовує ім’я файла початкового зображення, текстовий рядок, який ви ввели, і параметри шрифту, який при цьому використовувався. Потім цей текст зберігається в новому зображенні, в файлі з ім’ям, що автоматично генерується і потім вже відображає поєднання старого і нового зображень. Такий підхід може бути корисним не тільки для підписів на зображеннях, але також і для створення заголовків з використанням спеціальних шрифтів і колірної палітри. Для створення таких заголовків ви можете використати текстуровані поверхні, щільні кольори або просто розміщувати їх на повністю прозорих фонових зображеннях.

 • Rectangular Hotspot позначає прямокутні ділянки зображення як активні (hotspots). Під час перегляду натиснення на будь-який піксель всередині активної ділянки активізує пов’язане з ним гіперпосилання.
 • Circular Hotspot дозволяє позначати як активні окружності на зображенні.
 • Polygonal Hotspot позначає як активні області багатокутника з прямими сторонами.
 • Highlight Hotspots виділяє всі наявні активні ділянки зображення.
 • Restore відновлює початковий образ зображення. Однак після збереження повернення до початкового стану може виявитися неможливим.

Крім того, FrontPage дозволяє копіювати, вирізати і вставляти зображення (використовуючи традиційні команди і клавіатурні комбінації Windows), перетягувати їх по сторінці і змінювати розміри зображень за допомогою миші.

Microsoft PhotoDraw

До складу Office Premium входить Microsoft PhotoDraw – засіб для роботи із зображеннями з величезною кількістю можливостей. PhotoDraw може працювати з великою кількістю форматів графічних файлів (в тому числі отримувати їх напряму від сканера), крім того, тільки вбудованих функцій перетворення зображень в PhotoDraw більше за 500. Ось найбільш важливі з можливостей PhotoDraw:

 • настройка кольору, насиченості і яскравості;
 • застосування сотень різноманітних перетворень, таких як затінення, створення рельєфних зображень, розбризкування, змазування і застосування текстур;
 • перетворення файлів між різними форматами;
 • створення зображень на основі текстових рядків з використанням будь-якого встановленого в системі шрифту;
 • заповнення кольором, малювання і заміна кольорів з використанням самих різноманітних інструментів;
 • оптимізація палітри і глибини кольорів в ній;
 • обертання, обрізання, зменшення і збільшення розмірів зображень.

Але найбільші можливості PhotoDraw лежать в області збирання зображень з вибраних вами елементів (наприклад, фону для кнопки, значка і тексту) і збереження їх в рідному форматі. Потім можна працювати з файлом, в якому збережені початкові елементи. Така можливість дуже корисна, наприклад, коли ви створювали якісь елементи (наприклад, кнопки) деякий час назад і не пам’ятайте точно, як ви їх створювали. Якщо ви зберегли їх у форматі файлів PhotoDraw (.mic) або експортували їх у формат файлів GIF або JPG, PhotoDraw збереже інформацію про використані шрифти та інші елементи. Більш того початкові елементи також можна буде використати!

Microsoft GIF Animator

Анімовані файли GIF набирають у World Wide Web все більшої популярності. На відміну від звичайних файлів GIF-анімовані файли містять в собі цілий набір зображень разом з інструкціями про те, як довго показувати кожне зображення. Швидка зміна зображень створює ілюзію безперервного руху.

FrontPage  включає в себе простий засіб для створення анімованих GIF-файлів, який називається Microsoft GIF Animator. Animator – це не редактор зображень і не студія анімації. Ви повинні спочатку створити кожне зображення в наборі за допомогою інших засобів, а потім вставити ці зображення послідовно в GIF Animator і настроїти час показу. Цей засіб важко віднести до розряду витончених, але для простих ситуацій він цілком підходить.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Вивчаємо FrontPage