Головна Головна -> Підручники -> Підручник Вивчаємо FrontPage скачати онлайн-> Використання стандартних активних компонентів

Використання стандартних активних компонентів


Web-сторінки надаються сервером в розпорядження клієнта по запиту, що дозволяє використати програмні інструкції на будь-якому етапі цього процесу. Інтерактивність і можливість використання індивідуальних настройок – одна з головних відмінностей Web від традиційних засобів масової інформації, таких як газети, журнали, радіо і телебачення.

Розробники застосовують велике число технологій для збільшення “розумності” Web з використанням програмування. До них відносяться:

  • Програми CGI, WinCGI і ISAPI. Ці програми виконуються на Web-сервері. Результат їх роботи – Web-сторінки. Відвідувачі Web запускають ці програми на виконання за допомогою спеціальних запитів на отримання Web-сторінок. Сервер посилає створену Web-сторінку клієнту, який послав запит. Питання, пов’язані з написанням таких програм, не розглядаються в цій книзі, присвяченій FrontPage, але необхідно зазначити, що FrontPage надає великий набір вже готових програм, які об’єднані загальною назвою FrontPage Server Extensions.
  • Мови скриптів. Скрипти – це невеликі відрізки програмного коду, які вставляються напряму у Web-сторінки. Вони позначаються спеціальними тегами і не показуються при перегляді Web-сторінки. Скрипти можуть виконуватися як в браузері, так і на Web-сервері, в залежності від того, як реалізований скрипт і в якому середовищі він працює.

Звичайно скрипти використовуються для двох цілей: вставки інформації (наприклад, інформації про поточну дату або про дату останньої зміни Web-сторінки) і реакції на дії користувача (наприклад, зміни розміру вікна або натиснення на кнопку). Скрипти також можуть взаємодіяти з елементами управління ActiveX і Java-апплетами на тій же сторінці або з самим браузером або сервером.

FrontPage підтримує мови скриптів як у вигляді вставок, які автор може вмістити в Web-сторінки, так і у вигляді автоматичної генерації коду скриптів для стандартних функцій типу підтвердження правильності введених значень. FrontPage підтримує обидва найбільш поширених мови скриптів – VBScript (Microsoft Visual Basic Scripting Edition) і JavaScript.

  • Java-апплети. Java – це мова програмування, яка може використовуватися практично на будь-якому комп’ютері. Програмісти конвертують Java-програми в формат, який називається байтом-кодом (bytecode). Байт-код може бути встановлений на будь-якому комп’ютері, на якому є так званий інтерпретатор байта-коду Java (Java bytecode interpreter). Інтерпретатор створює середовище виконання, яке називається віртуальною Java-машиною і яка здатна (принаймні, в теорії) виконувати будь-яку програму, написану на Java. У результаті програмістам немає необхідності готувати окремі версії програм для кожного типу комп’ютерів. Інтерпретатор повинен відповідати типу комп’ютера, а програмі, написаній на Java, знати про те, на якому комп’ютері вона виконується, зовсім не обов’язково.

Java-апплет – це програма на мові Java, яка була розроблена для застосування як частини Web-сторінки. Апплет звичайно визначає вміст частини вікна Web-браузера і реагує на події з боку користувача. З метою безпеки було зроблено так, щоб апплети не могли отримувати доступ до файлів та інших ресурсів локального комп’ютера. Крім того, вони можуть ініціювати встановлення з’єднання по мережі тільки з тим комп’ютером, звідки вони були завантажені. (Ці обмеження часто порівнюють з пісочницею, в якій повинні грати Java-апплети.) FrontPage – це не середовище розробки Java-апплетів, але він підтримує їх розміщення на Web-сторінці і перегляд їх початкового коду.

  • Як і Java-апплети, елементи управління ActiveX – це програмні об’єкти, які призначені для виконання різноманітних функцій в різних середовищах. Однак на відміну від Java-апплетів елементи управління ActiveX засновані на методах OLE, реалізованих в Microsoft Windows. ActiveX – це дуже гнучка специфікація, яка може бути застосована не тільки до об’єктів на Web-сторінці, але також і до об’єктів, які повинні виконуватися на Web-сервері, в операційній системі і додатках, призначеній для використання не у Web.

Елементи, які призначені для роботи всередині браузера, звичайно розміщуються в частині вікна браузера і реагують на події, які створюються кодом HTML, відвідувачем або іншими джерелами. У відповідь на ці події вони можуть змінювати вигляд ділянки Web-сторінки або передавати отримані дані зворотно на Web-сервер. Ті елементи управління ActiveX, які призначені для роботи на Web-сервері, не впливають на вигляд зображення напряму, а, як правило, виконують деякі функції на сервері (наприклад, запис даних, їх отримання з файлів і баз даних). Початкові дані вони звичайно отримують від браузера клієнта або від їх скрипта, що викликав. Результати роботи можуть повертатися скрипту або використовуватися для генерації Web-сторінки, яка буде надана відвідувачеві.

Елементи управління ActiveX компілюються для конкретного типу комп’ютерних систем. Тому для кожної платформи необхідні свої версії цих елементів. “Пісочниці”, як для Java-апплетів, для них не передбачено, але кожний елемент управління забезпечується цифровим підписом, який дозволяє відвідувачеві перевірити як його цілісність, так і походження. FrontPage – це не середовище розробки елементів управління ActiveX, але він підтримує їх розміщення на Web-сторінці і перегляд їх початкового коду.

  • Plug-ins. Це особлива категорія програмних модулів, вперше розроблена фірмою Netscape Communications, які інтегруються у Web-браузер. Звичайно вони використовуються для роботи з інтерактивним або мультимедійним змістом.

На відміну від Java-апплетів та елементів управління ActiveX, plug-ins не інтегруються автоматично з браузером відвідувача Web—вузла, коли Web-сторінка звертається до них. При використанні будьте уважні і передбачте можливість встановлення з’єднання з вузлом виробника, з якого можна їх завантажити.

  • Елементи управління часу розробки. Елементи управління часу розробки (design-time controls) призначені для попереднього перегляду функцій Web і створення необхідного коду HTML. Тому ці елементи працюють тільки в середовищі створення Web-сторінок. HTML або інші об’єкти, що створюються ними можуть виконуватися як на сервері (при напрямі на нього запиту), так і в браузері (при отриманні ним результатів запиту). Однак як сервер, так і браузер взаємодіють тільки з результатами роботи елементів управління часу розробки, але не самими елементами. Вважається, що елементи управління часу розробки повинні дозволити без проблем додавати нові функції в редактори для Web (наприклад, FrontPage). Однак в цей час їх можливості обмежені.


Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Вивчаємо FrontPage