Головна Головна -> Підручники -> Підручник Вивчаємо FrontPage скачати онлайн-> Особливості роботи FrontPage з текстом в HTML

Особливості роботи FrontPage з текстом в HTML


Читання попереднього розділу могло навести вас на думку, що редагування тексту у FrontPage нічим не відрізняється від роботи з текстом в звичайних текстових редакторах. Багато в чому це дійсно так, але це – заслуга саме FrontPage. Що ж до HTML, то в ньому редагування відрізняється рядом обмежень:

 • символи табуляції сприймаються як пропуски. Тому використати ці символи для вирівнювання рядків тексту неможливо;
 • символи пустого простору (пропуски, символи табуляції, перекладу рядка сприймаються як один пропуск. FrontPage автоматично вирішує цю проблему, замінюючи в групі пропусків всі пропуски, крім останнього, на спеціальні нерозривні пропуски (див. врізку нижче). Тому пропуски, які ви вставили у FrontPage, не будуть проігноровані браузером;
 • в HTML немає прямої підтримки червоного рядка, відступів між параграфами, точної настройки довжини рядка або відстані між рядками.

Коли вам все-таки треба використати декілька пропусків підряд:

Браузери за умовчанням відображають всі символи пустого простору як один пропуск. Це означає, що в HTML неможливо за допомогою декількох звичайних пропусків відобразити пустий простір більше одного пропуску. Однак в цій ситуації у вас є два виходи:

 • Використайте стиль параграфа Formatted, який у вигляді виключення зберігає відображення декількох пропусків відразу Для цього у FrontPage використовується тег <pre> І хоч весь абзац буде представлений малопривабливим моноширинним шрифтом, але пропуски залишаться в такій же недоторканості, неначе ви їх надрукували на пишучій машинці. Другою проблемою даного абзацу є така, що в ньому ви не зможете використати різні види форматування. Також краще не користуватися символами табуляції, оскільки в різних браузерах символи табуляції можуть бути еквівалентні різному числу пропусків. Якщо вам не підходить моноширинний шрифт і ви хочете точніше розміщувати символи на сторінці, це рішення – не для вас.
 • У HTML передбачені спеціальні нерозривні пропуски (nonbreaking space) Ці пропуски браузери не стискають. В коді HTML ви зможете розпізнати нерозривний пропуск по комбінації символів &nbsp в незалежності від кількості нерозривних пропусків, що йдуть підряд, браузер відобразить їх всі. У FrontPage передбачені три можливості для вставки нерозривних пропусків:
  1. при введенні декількох пропусків FrontPage перетворить в нерозривні всі пропуски в послідовності, за винятком останнього,
  2. при введенні тексту натиснення клавіші Tab розцінюється як натиснення пропуску чотири рази підряд,
  3. щоб просто вставити один нерозривний пропуск, натисніть Ctrl+Shift+пропуск.

Незважаючи на наявність всіх цих можливостей, застосування для компонування тексту пропусків вважається поганим тоном. Декілька пропусків підряд не завжди будуть виглядати добре, особливо враховуючи використання різних шрифтів, змінної ширини сторінки і автоматичного перекладу рядка

Практика використання двох пропусків для відділення пропозицій одна від одної зараз практично не зустрічається Цей метод колись використовувався для друкарських машинок з їх моноширинними шрифтами, але в цей час при широкому використанні пропорційних шрифтів він абсолютно не потрібен.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Вивчаємо FrontPage