Головна Головна -> Підручники -> Підручник Вивчаємо FrontPage скачати онлайн-> Вставка спеціальних елементів тексту

Вставка спеціальних елементів тексту


Вставка чотирьох спеціальних елементів тексту, розривів рядків, горизонтальних ліній, символів і коментарів проводиться у FrontPage за допомогою меню Insert.

Вставка розриву рядка

Вибір пункту Break в меню Insert приводить до відкриття діалогового вікна Break Properties, показаного на мал. 1.

Мал. 1. Діалогове вікно Break Properties

За допомогою нього можна вставити будь-який з чотирьох спеціальних елементів:

  • Normal Line Break. Це – звичайний розрив рядка. Його можна вставити також натисненням клавіш Shift+Enter. Введення тексту буде продовжене на один рядок нижче;
  • Clear Left Margin. Якщо цей розрив вставлений в текст, який обтікає зображення або інший об’єкт в лівому краю екрана, введення тексту буде продовжене вже під об’єктом;
  • Clear Right Margin. Якщо цей розрив вставлений в текст, який обтікає зображення або інший об’єкт у правому краю екрана, введення тексту буде продовжене вже під об’єктом;
  • Clear Both Margin. Якщо цей розрив вставлений в текст, який обтікає зображення або інший об’єкт з будь-якого краю екрана, введення тексту буде продовжене вже під об’єктом.

Натиснення кнопки Style внизу зліва приводить до відкриття діалогового вікна Modify Style, яке буде розглянуте далі в цьому розділі. Можна лише зауважити, що за допомогою неї можна застосувати оформлення каскадних таблиць стилів до розриву рядка.

Розриви рядків показані на двох малюнках: звичайний – на мал. 2, а розрив рядка, коли об’єкт розміщений біля лівої границі, – на мал. 3.

Мал. 2. Звичайний розрив рядка
Мал. 3. Розрив сгроки при розміщенні об’єкта у лівого кордону

Вставка горизонтальних ліній

Щоб на сторінці розмістити горизонтальну лінію, в меню Insert потрібно вибрати Horizontal Line. Звичайно горизонтальна лінія займає всю ширину вікна браузера, при цьому перед нею і відразу ж після неї передбачені розриви рядків. Горизонтальну лінію можна побачити на мал. 2 і 3. Вона розташована над зображенням і займає всю ширину сторінки.

Мал. 4. Діалогове вікно Horizontal Line Properties

Якщо ви клацнете по горизонтальній лінії правою кнопкою миші і в контекстному меню виберете Horizontal Line Properties, ви зможете настроїти властивості цієї лінії (мал. 4):

  • в групі Width можна настроїти довжину горизонтальної лінії (в пікселях або відсотках від максимально можливої довжини у вікні браузера);
  • Height дозволяє настроїти товщину лінії в пікселях;
  • Alignment прив’язує лінію до лівої частини екрана, до правої частини або до центра;
  • Color дозволяє настроїти колір лінії з використанням трьох стандартних діалогових вікон для вибору кольорів;
  • установка прапорця Solid Line (No Shading) усуває спеціальне затінення біля країв лінії, яке додає зображенню об’єм. У результаті лінія повинна виглядати плоскою;
  • кнопка Style відкриває діалогове вікно Modify Style, в якому можна настроїти форматування каскадних таблиць стилів для цієї лінії.

Вставка символів

Спеціальні символи – це ті символи, які ви не знайдете на клавіатурі. У FrontPage ви зможете вставити їх легко і просто за допомогою діалогового вікна Symbol (меню Insert Symbol) (мал. 5).

Мал. 5. Діалогове вікно Symbol

Вставка коментарів

Коментарі – це текст, який буде видимий у FrontPage, але не в браузерах відвідувачів. Звичайно коментарі – це різні замітки, які призначені для вас чи інших членів команди розробників сайта. У FrontPage вставляти коментарі дуже просто. Для цього досить в меню Insert вибрати Comment і в діалоговому вікні, що відкрилося, мал. 6 ввести текст коментаря.

У FrontPage коментарі відображаються темно-червоним кольором. Щоб внести в них зміни, можна клацнути по них два рази мишею або клацнути правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати Comment Properties. Для видалення просто клацніть по них мишею і натисніть кнопку Delete.

Мал. 6. Діалогове вікно Comment


Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Вивчаємо FrontPage