Головна Головна -> Підручники -> Підручник Вивчаємо FrontPage скачати онлайн-> Робота із списками у FrontPage

Робота із списками у FrontPage


У термінології HTML списки (lists) – це набір параграфів, перед якими браузер повинен автоматично розставляти цифри (numbers) або спеціальні символи (bullets). Вставляти в текст списки, використовуючи тільки текстовий редактор, – значно складніше, ніж працювати із звичайним текстом. На щастя, FrontPage дозволяє вам забути про всю чорнову роботу.

Створення маркірованих і нумерованих списків

Як ви можете пересвідчитися, подивившись на мал.13-15, у FrontPage підтримуються три різновиди списків:

 • Picture Bullets (маркіровані списки з використанням зображень). Ви можете вказати зображення, яке буде показувати на початок наступного елемента списку;
 • Plain Bullets (звичайні маркіровані списки). Браузер буде використовувати стандартний символ для відділення одного елемента списку від іншого;
 • Numbered Bullets (нумеровані списки). Браузер буде послідовно нумерувати елементи списку.
Мал. 13. Вставка маркірованого списку з використанням зображень

Перетворення існуючих абзаців в список проводиться дуже просто. Спочатку треба виділити необхідні абзаци, а потім скористатися будь-яким з нижченаведених:

 • вибрати Numbered List або Bulleted List із списку Change Style панелі інструментів Formatting;
 • натиснути на кнопку Numbered List або Bulleted List на панелі інструментів Formatting;
 • вибрати команду Bullets And Numbering в меню Format.
Мал. 14. Вставка маркірованого списку з використанням звичайних міток
Мал. 15. Вставка нумерованого списку

Щоб завершити використання списку і повернутися до звичайного тексту, просто натисніть Enter два рази. Якщо зайвий рядок вам не потрібен, приберіть її клавішею Backspace.

ПРИМІТКА:

Вам не вдасться створити маркірований список із використанням зображень тільки за допомогою панелі інструментів Formatting. Для створення такого списку вам треба буде скористатися командою Bullets And Numbering в меню Format, а потім перейти на вкладку Picture Bullets. Інша можливість – клацнути правою кнопкою миші по існуючому списку, в контекстному меню вибрати List Properties, а потім перейти на вкладку Picture Bullets.

УВАГА

Вам не вдасться створити пусті елементи списку “про запас”, натискаючи декілька разів клавішу Enter. Справ в тому, що за правилами НТМ1 два символи переводу рядка підряд означають кінець списку. Якщо вам все-таки потрібні пусті елементи списку, виділіть декілька пустих рядків і перетворюйте їх в список, як звичайні абзаци.

На вкладці Picture Bullets ви можете вказати зображення для списку двома способами:

 • Якщо ви застосували для Web або окремої сторінки тему, можна встановити перемикач Picture в положення Use Pictures From Current Themes. У результаті ви зможете вибрати роздільник елементів списку, передбачений для цієї теми.
 • Щоб скористатися будь-яким зображенням, встановіть перемикач в положення Specify Picture. При цьому вам доведеться вказати шлях до потрібного зображення.

ПРИМІТКА

Маркіровані списки з використанням зображень З точки зору коду HTML – це не списки, а таблиці HTML, які FrontPage створює автоматично

Зверніть увагу на кнопку Style на мал.13-15. Вона призначена для застосування до списків форматування каскадних таблиць стилів.

На мал.16 показані звичайні маркіровані і нумеровані списки різних рівнів. На практиці список нижнього рівня по відношенню до списку більш високого рівня – це список всередині списку. Створювати такі вкладені списки не складно: виділіть елемент вже готового списку, який ви хочете зробити вкладеним списком, і два рази клацніть по кнопці Increase Indent на панелі Formatting (або два рази натисніть Ctrl+M). Перше натиснення застосує до рядка стиль Normal, а другий – перетворить його у вкладений список.

Мал. 16. Приклади вкладених списків

Щоб перетворити елемент списку в звичайний абзац, помістіть на нього курсор і натисніть кнопку Decrease Indent на панелі інструментів Formatting, В залежності від рівня вкладеності елемента може знадобитися декілька натискань.

Ви можете змінити загальний стиль існуючого списку. Для цього клацніть правою кнопкою миші по існуючому списку і в контекстному меню виберіть List Properties. Відкриється діалогове вікно List Properties. Перейдіть на вкладку Other (мал. 17).

Мал. 17. Додаткові можливості для вибору списків представлені на вкладці Other діалогового вікна List Properties

На цій вкладці ви зможете:

 • в списку List Style вибрати відповідний стиль для списку;
 • встановити параметр Compact Layout (тільки для списків визначень – Definition List). При установці цього прапорця термін, що визначається, буде розташовуватися на одному рядку зі своїм визначенням.

Створення списків, що стискуються

FrontPage дозволяє зробити багаторівневі списки такими, що стискуються (collapsible). Це означає, що список нижчого рівня можна буде показувати і ховати, клацаючи мишею по елементу списку вищого над ним рівня.

Створювати списки, що стискаються і управляти їх початковим станом можна за допомогою діалогового вікна List Properties. Два прапорці, які за це відповідальні, присутні на всіх вкладках.

 • Enable Collapsible Outlines – установка цього прапорця включає “стискання” багаторівневого списку. У результаті підрівні будуть з’являтися і зникати в залежності від натиснення мишею по елементах списку.
 • Initially Collapsed – установка цього прапорця означає, що спочатку всі пiдрiвнi списку будуть сховані.

УВАГА

Списки, що стискаються, не будуть працювати в Netscape Navigator, в крайньому разі до версії 4.х включно. Це пов’язано з тим, що для таких списків використовується Dynamic HTML (DHTML), який вперше став підтримуватися в Internet Explorer 4.

Використання типів списків із вкладки Other

За допомогою вкладки Other діалогового вікна List Properties можна скористатися типами списків Directory List, Menu List і Definition List.

У переважній більшості браузерів списки типу Directory List і Menu List не відрізнятимуться від звичайних маркірованих списків. Однак, якщо ви активно використовуєте списки каталогів і списки меню, подумайте про те, щоб використати ці стилі. Цілком можливо, що майбутні типи браузерів будуть відображати їх відповідно до їх особливостей.

Тип Definition List складається відразу з двох стилів. Він призначений для списків означень, тому в ньому виділяються означувані слова (стиль Definition Term), і абзац з визначенням (стиль Definition). Щоб подивитися, як виглядає такий список, можна заглянути на декілька сторінок назад і подивитися на мал. 11. У середній частині якраз і показаний список типу Definition List. Працювати з таким списком дуже просто.

 1. Введіть в новому рядку термін, який ви хочете визначити.
 2. Застосуйте до цього рядка стиль Defined Term (використовуючи список Change Style панелі інструментів Formatting).
 3. Встановіть в кінці рядка курсор і натисніть Enter. FrontPage почне новий рядок і автоматично застосує до нього стиль Definition.
 4. Введіть визначення для терміну і натисніть Enter. FrontPage почне новий рядок і автоматично застосує до нього знову стиль Defined Term.
 5. Після того, як ви закінчите роботу з термінами і їх визначеннями, натисніть Enter два рази. FrontPage повернеться до стилю Normal.


Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Вивчаємо FrontPage