Головна Головна -> Підручники -> Підручник Вивчаємо FrontPage скачати онлайн-> Створення Web-документів з використанням Word

Створення Web-документів з використанням Word


У Microsoft Word 200Х з’явилися нові можливості, які полегшують його застосування при роботі з Web:

 • в діалоговому вікні Open при відкритті файлів тепер можна вказувати шлях не тільки до файлів на локальному диску, але і шлях до файлів в World Wide Web (точно так само, як це передбачено у FrontPage);
 • як і FrontPage, Word 200Х може зберігати файли напряму на Web-сервері, якщо на цьому Web-сервері встановлені FrontPage Server Extensions (з урахуванням обмежень по безпеці);
 • в порівнянні з попередніми версіями засоби перекладу документів з формату документів Word в формат HTML більш вдосконалені. Тепер Word може використати всі можливості HTML і CSS для максимального збереження початкового вигляду документа;
 • інформація, яку неможливо використати за допомогою засобів HTML і CSS, тепер зберігається з використанням XML. У результаті Word може зберегти документ в форматі HTML, а потім знову відкрити його зі збереженням всіх властивостей початкового документа, наче файл був збережений в “рідному” форматі документів Word.

Microsoft Word 200Х може зберігати документи в форматі HTML прямо на Web-сервері із встановленими FrontPage Server Extensions

Для цього треба зробити наступне:

 1. У меню File Word 2000 виберіть Save As Web Page.
 2. Клацніть значок Web Folders в панелі з лівого боку.
 3. Двічі клацніть по необхідному Web-серверу в списку або, якщо потрібного сервера в цьому списку немає, введіть шлях до потрібної папки на цьому сервері в полі File Name (наприклад, http://myserver.com/myfolder).
 4. Якщо ви не хочете, щоб ваш документ знаходився прямо в кореневому каталозі Web-сервера, вкажіть (або виберіть) шлях до FrontPage Web або до папки, де буде знаходитися документ.
 5. Натисніть кнопку Save.

Хоча Word 200Х робить все, що від нього залежить для передачі всіх особливостей документа за допомогою засобів HTML, іноді все-таки доводиться вдаватися до компромісів. Про це вас попередить діалогове вікно по типу показаного на мал. 5.32.

Мал. 30. Якщо якісь особливості форматування документа при збереженні в форматі HTML будуть втрачені, Word 200Х попередить вас про них

Після збереження ви зможете відразу ж переглянути результати у FrontPage.

Зверніть увагу на два моменти:

 • FrontPage – це не Microsoft Word, тому в режимі WYSIWIG у Front-Page зображення може відрізнятися від зображення того ж документа в Word.
 • При збереженні складних файлів у форматі HTML разом з самим файлом HTML з’являється спеціальна папка з тією ж назвою (наприклад, для нашого файла fp2000productoverview.htm – це буде папка fp2000productoverview). У цій папці будуть зберігатися всі компоненти документа, які відповідно до вимог Web повинні зберігатися окремо (наприклад, зображення в форматах GIF і JPEG).

Якщо ви зберегли файл на жорсткому диску, при розміщенні його на Web-сервері вам необхідно буде скопіювати на сервер не тільки сам файл, але і папку з його компонентами. Якщо ж ви зберігаєте файл прямо на Web-сервер, все буде зроблено автоматично.

У деяких ситуаціях у вас можуть виникнути сумніви щодо того, яку програму потрібно застосувати для створення документа – Word чи FrontPage. При її вирішенні потрібно керуватися простим принципом: якщо ваш документ призначений в основному для використання у вигляді паперової копії, то кращий вибір – Word. Якщо ж ви створюєте саме Web-сторінку, то FrontPage, який спеціально призначений для цих цілей, зручніший.

XML розшифровується як Extensible Markup Language. Його обговорення виходить за межі цього документу, але зараз можна зазначити, що XML складається з тегів, які можуть описувати дані в будь-яких документах, в тому числі й у Web-сторінках. Наприклад, ось як виглядає фрагмент коду XML, який вказує на те, що документ створений в Microsoft Word.

<xml:namespace ns="urn:schemas-microsoft-com:office/word" prefix="w"/>

Для браузерів, які не підтримують XML, подібний код буде виглядати як звичайний невідомий тег. У результаті цей тег буде проігноровано. Якщо ж браузер (або інша програма) розуміє теги XML, він може використати інформацію XML для своїх цілейПопулярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Вивчаємо FrontPage