Головна Головна -> Підручники -> Підручник Вивчаємо FrontPage скачати онлайн-> Використання тем FrontPage

Використання тем FrontPage


Комунікація за допомогою кольору – це дуже важливий аспект Web-дизайну. Людське сприйняття кольору і досі багато в чому відноситься до області мистецтва, і багато починаючих Web-дизайнерів, не відчуваючи у собі художніх здібностей, просто нехтують тими можливостями, які надає колір.

Однак у FrontPage передбачені засоби, які дозволяють навіть людям, не досвідченим в питаннях художнього оформлення, створювати привабливі Web-сайти. Головний такий засіб – це теми FrontPage. Тема – це професійно розроблений набір, який включає в себе колірну схему, набір шрифтів і графічні елементи, які ви можете використати як для оформлення окремих Web-сторінок, так і для всього Web-сайта.

У FrontPage передбачені також можливість змінювати існуючі теми і створювати нові. Ваші старання будуть винагороджені тим, що розроблені вами теми можна буде використовувти в інших додатках Office.

У цьому розділі спочатку буде розглянуто застосування існуючих тим до Web-сторінок. Потім буде розказано, як за допомогою тем FrontPage можна створювати нові теми і змінювати існуючі. У кінці розділу піде мова про те, чому одні кольори поєднуються один з одним, а інші ні і як враховувати ці моменти при створенні Web-сторінок.

Використання існуючих тем

Діалогове вікно Themes, яке є відправною точкою для застосування, модифікації і видалення тем, показане на мал. 1. Щоб відкрити це вікно, досить вибрати Theme в меню Format.

Мал. 1. Діалогове вікно Themes

У списку в лівій частині екрана показані доступні в даний момент теми. Вибір однієї з тем в цьому списку приводить до показу її у вікні попереднього перегляду (Sample of Theme) в правій частині екрана. У цьому діалоговому вікні можна настроїти деякі параметри застосування вибраної вами теми.

  • У групі перемикачів Apply Theme To ви можете зробити вибір – застосовувати тему до всього Web (All Pages) чи тільки до вибраних вами сторінок (Selected Page(s)). Якщо ви працювали в режимі Page View, то при виборі Selected Page(s) тема буде застосована тільки до відкритої сторінки. Якщо ж ви працювали в іншому режимі і виділили одночасно декілька сторінок, то тема буде використана для всіх виділених сторінок. Перемикач All Pages доступний тільки тоді, коли ви працюєте з FrontPage Web, а не з окремою сторінкою.
  • У більшості тем звичайно передбачені два набори кольорів. Перший набір кольорів – це набір за умовчанням, він застосовується, якщо прапорець Vivid Colors знятий. Звичайно ці кольори більш спокійних відтінків. Якщо ж прапорець Vivid Colors встановлений, то буде використаний другий набір кольорів – більш яскравий і «живий».
  • Якщо тема містить анімовані зображення, установка прапорця Active Graphics дозволяє їх активізувати. Однак користуйтеся цим засобом дуже обережно. Дуже активне використання анімації у Web-сайті може справити негативне враження.
  • Установка прапорця Background Image приводить до того, що будуть використані передбачені в темі фонові зображення для сторінок. Якщо ж цей прапорець буде знятий, замість фонового зображення в більшості тем буде використовуватися суцільний колір фону.
  • Якщо ви встановили прапорець Apply Theme Using CSS, то всі атрибути теми будуть застосовані з використанням форматування CSS. Якщо ж цей прапорець знятий, то FrontPage буде використати стандартні теги HTML.

Після вибору потрібної теми і установки параметрів ви можете застосувати тему до сторінок або до всього Web за допомогою кнопки ОК.

УВАГА

До операції застосування теми команду Undo (відмінити) застосувати неможливо. Єдиний вихід – вибрати в тому ж діалоговому вікні Themes пункт NoTheme. Однак, щоб уникнути появи проблем ми настійно рекомендуємо вам перед застосуванням теми завжди зробити резервну копію Web.

При застосуванні теми до всього Web в списку тем з’явиться ще одна назва, яка буде виглядати як (Default) <ім’я_теми> (<ім’я_теми> – ця назва теми, яка була застосована до всього Web).

Швидше усього, після застосування теми ви звернете увагу, що ваші сторінки будуть виглядати не так насичено, як пробна сторінка у вікні попереднього перегляду теми.

Пояснюється це просто: сторінка попереднього перегляду спеціально була підготована таким чином, щоб продемонструвати вигляд різних елементів сторінки. Ви також можете скористатися будь-яким з цих можливостей, але для цього вам доведеться вручну вміщувати потрібні вам елементи на сторінки.

Крім того, застосування тем відключає можливість самостійної настройки вами багатьох параметрів оформлення. Так задумано спеціально, щоб забезпечити цілісність теми. Єдиний вихід – відмінити використання теми для деяких сторінок або змінити саму тему.

Створення і зміна тем

Ви не зможете створити тему FrontPage з нуля (принаймні, коштами FrontPage). Єдиний спосіб створення нової теми – це зміна існуючої і збереження її під новим ім’ям.

Щоб змінити існуючу тему, відкрийте діалогове вікно Themes (див. мал. 1), вибравши Theme в меню Format Потім виберіть потрібну тему і скористайтеся кнопкою Modify під вікном попереднього перегляду. Натиснення на цю кнопку при приведе до появи п’яти додаткових кнопок під вікном попереднього перегляду (мал. 2).

Мал. 2. Натиснення кнопки Modify приведе до появи додаткових кнопок під вікном попереднього перегляду

Кнопки Colors, Graphics і Text призначені для зміни параметрів існуючої схеми, а кнопки Save і SaveAs – для збереження зміненої теми під тією ж або іншою назвою. Розглянемо можливості зміни тем детальніше.

Зміна кольорів у темі

Якщо натиснути на кнопку Colors (див. мал. 2), то відкриється діалогове вікно Modify Theme з трьома вкладками: Color Schemes, Color Wheel і Custom (мал. 3). Кожна з цих вкладок пропонує свій спосіб вибору колірної гамми для теми.

мал. 3. Діалогове вікно Modify Theme з відкритої вкладки Color Schemes,

Яку б вкладку ви не вибрали, в нижній частині діалогового вікна передбачені перемикачі Normal Colors і Vivid Colors. Звичайно у FrontPage під Normal Colorsрозуміється звичайний набір кольорів, а під Vivid Colors. – набір, схожий на звичайний, однак з використанням яскравіших і насиченіших кольорів. Ви можете редагувати як той, так і інший набір шляхом установки перемикача в потрібне положення.

Використання вкладки Color Schemes

Вкладка Color Schemes діалогового вікна Modify Theme показана на мал. 3. У ній можна вибрати потрібний набір з так званих колірних схем: зазделегідь вибраних наборів кольорів, які добре поєднуються один з одним. Щоб випробувати будь-яку з колірних схем, можна просто вибрати її зі списку і переглянути результати у вікні попереднього перегляду справа.

Колірні схеми, що складаються з кольорів, які поєднуються один з одним, звичайно беруться з інших тем. Тому більшість назв в списку колірних схем відповідають назвам тем, в яких вони застосовувалися. Однак точної відповідності між назвами тем і колірними схемами немає. Наприклад, є тема Bold Stripes, але немає колірної схеми Bold Stripes. Крім того, ви можете створювати колірні схеми самостійно.

Використання вкладки Color Wheel

На мал. 4 показані області вибору значень (без вікна попереднього перегляду) для двох інших вкладок діалогового вікна Modify Theme – Color Wheel і Custom. Вкладка Color Wheel (в перекладі її назва звучить як «колірне колесо») дозволяє вибрати потрібні вам кольори з використанням моделі відтворення кольорів HSB (Hue, Saturation, Brightness – відтінок, насиченість, яскравість).

Мал. 4. Вкладка Color Wheel діалогового вікна Modify Theme
Відтінок (Hue) – це чисте значення кольору. У моделі на цій вкладці він передається як кут повороту кола навколо своєї осі. Наприклад, чисто червоний колір знаходиться в області, що відповідає 9 годинам на циферблаті, синій – 1 годині, а зелений – 5 годинам. Зверніть увагу на білий маркер всередині чорного прямокутника на колі. Його переміщення дозволяє вибрати потрібний відтінок.
Насиченість (Saturation) – це міра чистоти кольору. При переміщенні маркера до центра колірного колеса насиченість зростає, при віддаленні від центра – знижується.
Яскравість (Brightness) – це міра інтенсивності кольору. Якщо яскравість рівна нулю, то вийде чорний колір. Яскравість на колірному колесі настроюється за допомогою спеціального повзунка внизу.

Те, що ви вибрали на колірному колесі і за допомогою повзунка Brightness, відображається в полі Colors in this scheme. «Але там п’ять кольорів, а ми вибрали усього один!» – скажете ви. І будете абсолютно праві. Той колір, який ви вибрали, – це колір звичайного тексту. Він відображається в полі Colors in this scheme четвертим. Той колір, який показаний в цьому полі третім (по центру), – це колір фону. На цій вкладці його змінити не можна (але це можна зробити на вкладці Color Schemes або Custom). Три кольори, що залишилися, обчислюються FrontPage автоматично.

Використання колірного колеса для вибору кольорів може представляти чималу складність для недосвідчених користувачів. Ми рекомендуємо вам використати цю вкладку тільки після того, як ви детальніше ознайомитеся з розділом «Поради дизайнеру: вибір колірної гамми» далі в цьому розділі.

Використання вкладки Custom

Цією вкладкою користуватися простіше за все, однак саме вона надає у ваше розпорядження будь-які можливості по вибору кольорів (див. мал. 4 справа). Ви можете визначити будь-який колір для будь-якого елемента сторінки за допомогою трьох стандартних діалогових вікон FrontPage.

Зміна зображень в темі

Якщо натиснути в діалоговому вікні Themes (див. мал. 2) кнопку Graphics, то відкриється інший варіант діалогового вікна Modify Theme, який дозволяє вам змінювати зображення для графічних елементів Web-сторінок і текстові написи на цих елементах. Цей варіант діалогового вікна показаний на мал. 5.

Мал. 5. Вкладка Image діалогового вікна Modify Theme

На вкладці Image ви можете настроїти вбудовані графічні зображення даної теми. Для цього треба вибрати в списку Item потрібний графічний елемент, а потім вказати для нього інший файл зображення. Ось найважливіші вбудовані графічні елементи тем, які ви можете знайти в списку Image:

Background Image – це фоновий малюнок даної теми для сторінок;
Banner – це зображення, яке вміщується під назвою сторінки;
Bullet List – зображення, яке буде використовуватися як маркер у маркірованих списках;
Horizontal Rule – це зображення буде використовуватися замість звичайного елемента Horizontal Rule (горизонтальна лінійка), який передбачений в HTML.

Інші види графічних елементів відносяться до оформлення спеціального компонента FrontPage, який називається Navigation Bar.

На вкладці Font (мал. 6) ви зможете змінити параметри написів на тих же графічних елементах. Для тих графічних елементів, розміщення тексту на яких не передбачене, параметри настройки на вкладці Font будуть недоступні.

Мал. 6. Права частина вкладки Font (без вікна попереднього перегляду) діалогового вікна Modify Theme

Зміна оформлення тексту в темі

Ще одна кнопка в діалоговому вікні Theme (див. мал. 2), яка дозволяє змінювати існуючу тему, – це кнопка Text. Натиснення на неї відкриває ще один варіант діалогового вікна Modify Theme, який дозволяє змінити шрифт для звичайного тексту і заголовків всіх рівнів (мал. 7). Гарнітуру шрифту з числа доступних в цій темі можна вибрати прямо в цій вкладці. Якщо ж ви хочете скористатися іншими шрифтами або настроїти додаткові властивості шрифту (розмір, товщина ліній і інші), скористайтеся кнопкою More Text Styles. Її натиснення приводить до відкриття стандартного діалогового вікна зі стилями CSS , в якому ви можете змінити існуючий стиль (селектор) CSS, створити новий і настроїти необхідні вам параметри.

Мал. 7. Вкладка Font діалогового вікна Modify Theme

Збереження теми із внесеними змінами

Після того, як ви внесли в тему необхідні поправки, швидше за все ви захочете її зберегти. Щоб зберегти її під тим же ім’ям, скористайтеся кнопкою Save, а щоб зберегти її під іншим ім’ям – кнопкою Save As (в цьому випадку вам буде запропоновано ввести нове ім’я). Деякі теми (які постачаються разом з FrontPage) володіють властивістю «тільки для читання». Такі теми під тією ж назвою зберегти ви не зможете.

Теми, які ви зберегли за допомогою FrontPage, можна використати в інших додатках Office(наприклад, Word).

Перенесеннятем з комп’ютера на комп’ютер

Теми, які ви зберегли за допомогою FrontPage, можна перенести на інший комп’ютер двома способами: простим копіюванням потрібних папок і файлів або за допомогою Web.

Перший спосіб полягає в тому, що вам треба скопіювати папку, в якій містяться файли потрібної вам теми. За умовчанням всі теми знаходяться в папці

С:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Themes

На кожну тему відводиться папка, назва якої відповідає назві теми. Наприклад, для теми під назвою Blueprint існує папка, яка називається Blueprint. У ній знаходяться два файли – Blueprint.elm, Blueprint.inf і Preview.

Щоб перенести її на інший комп’ютер, скопіюйте (будь-яким способом – через дискету, по мережі або FTP-сервер) папку Blueprint і два файли, що в ній містяться, і помістіть цю папку в аналогічний каталог Themes на іншому комп’ютері. Як виглядає папка Themes і папки з темами проілюстровано на мал. 8.

Мал. 8. Папка Themes, в якій зберігаються теми Microsoft Office.

Для того щоб скористатися другим способом, досить відкрити у FrontPage розміщений на локальному диску або на Web-сервері FrontPage Web, для якого вже була використана цікавляча вас тема. Оскільки при застосуванні теми до Web FrontPage вміщує у Web файли теми, ви зможете скористатися цими файлами. Відкрийте в одному вікні FrontPage Web, в якому вже використовується потрібна тема (або теми), а потім в іншому вікні FrontPage відкрийте інший Web або сторінку. У другому вікні скористайтеся кнопкою Theme в меню Format, щоб відкрити список доступних тем. Тепер в цьому списку будуть присутні як теми, встановлені на локальному комп’ютері, так і теми, які використовуються в іншому Web. Якщо ви спробуєте застосувати тему з Web, розміщеного на іншому комп’ютері, FrontPage запропонує вам завантажити дану тему і встановити її на локальному комп’ютері.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Вивчаємо FrontPage