10. Неоліт


Тим часом, життя продовжувалося. Ольодініння завершилося, і люди почали розселятися всією територією нашої планети.
Поступово всі материки, крім Антарктичного, були заселені. Почався неоліт – новий кам’яний вік.
У цей час роди з’явилися всюди. Люди почали приручати тварин. Першою з усіх тварин, до речі, людина приручила собаку.
З часом люди помітили, що з зерна, що потрапляє у землю, вирастають нові трави і дерева. Вони здогадалися, що, заривши зерно в землю, можна одержати врожай. Так народилося хліборобство.
На відміну від кроманьонців, що часто змінювали місця мисливських стоянок, люди неоліту почали жити осідло, в родових поселеннях.
Це сприяло розвитку хліборобства і скотарства. З’явилися також і кочовики-скотарі, що кочували цілими родами з місця на місце в пошуках кращих пасовищ.
Роди багатіли, розрасталися, розширювалася їх територія. Удосконалювалася техніка обробки каменю – шлифування, пілення та сверлення. Знаряддя праці стали більш досконалими.
Вперше у історії люди почали будувати собі постійні оселі, а згодом, за деякий час, почалося будівництво також міст та поселень.
Десь десять тисячоліть тому уздовж берегів рік, де земля була особливо добра для хліборобства, почали з’являтися перші цивілізації.
Шумери, асірійці, вавілоняни побудували чудові міста і храми на плодородніх землях долин між ріками Тигр і Євфрат. Уздовж ріки Ніл розквітла цивілізація єгиптян.
Біля 500 року до нашої ери значні цивілізації з’явилися також в Індії, Персії, в Північній та Південній Америці.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне