Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 42. Халіфат

42. Халіфат


Але справа Аллаха, яку розпочав пророк ісламу, на цьому не завершилася.

Через деякий час військам мусульман підкорилися царства Аравії, Сірія, Ірак, Єгипет, Північна Африка, Іспанія, Іран та Середня Азія.

Виникла величезна держава, багаточисленнна релігійна община, саме життя у якій почало грунтуватися на ідеях, що були проголошені Мухаммадом – пророком іслама.

Якщо ж трохи детальніше розповісти історію створення цієї держави, то все було так.

Після смерті Мухаммада першим халіфом (правителем) Халіфату (так була названа мусульманська держава) став послідовник пророка Абу Бекр.

Він, як і інші правителі Ісламської імперії, поширював іслам як проповіддю, так і війною.

У 634 році, після смерті Абу Бекра, новий халіф Омар продовжував завойовувати нові теріторії. Він захопив Сірію та Єрусалім, потім Єгипет. Війська мусульман перемогли також персів.

Але у 644 році Омар був вбитий. Замість нього “першою людиною” Халіфату став голова династії (роду) Омейядів на ім’я Осман, який переніс столицю імперії з Мекки у сірійське місто Дамаск.

Втім, досить скоро Осман також був вбитий. Його спадкоємця Алі через шість років правління чекала така ж доля.

Між тим, мусульмани під керуванням своїх халіфатів захоплювали все нові теріторії.

Вони рушили на теріторію Афганістана та Індії, і вже на початку 7-го століття у володіння Халіфату ввійшла більшість земель Північної Африки.

А у 711 році мусульмани захопили Іспанію.

До речі, коли через деякий час, а саме у 732 році, правитель Іспанії Абдурахман вторгся у Францію, він був розбитий франкським королем Шарлем Мартелем, дідусем майбутнього короля франків Карла І (Шарлеманя), про якого трохи далі ще піде мова.

Правління династії (роду) Омейядів продовжувалося до середини 700-х років – саме у ті часи прямий нащадок Мухаммада Абу-аль-Аббас скинув останнього представника цього роду і заснував нову правлячу династію Аббасидів.

У 762 році Абу-аль-Аббас переніс столицю у місто Багдад (теріторія нинішнього Іраку), яке за досить короткий термін стало багатющим центром арабської цивілізації, у якій поєднувалося тоді багато різних культур.

Між іншим, саме у Багдаді у 786 році жив та, як кажуть, поживав арабський халіф Харун ар-Рашид, герой багатьох арабських казок, що були зібрані у всесвітньовідомій книжці “Тисяча та одна ніч”.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне