76. Греки


Взагалі відомо нам про амазонок з міфів давніх греків, які, до речі, почали з’являтися на узбережжі Криму ще починаючи з 1000 року до нашої ери.
Грецький материк вже був перенаселений, і греки почали розселятися узбережжями Середземного, Егейського і Чорного морів, колонізуючи найдальші кутки, за словами Платона (а ми це за ним повторимо), “наче жаби ставок”.
Цей період з давньогрецької історіїї, до речі, називають гомерівським, тому що відомо нам про нього в основному з двох поем, що написані наприкінці 10 – початку 8 століття до нашої ери і автором яких вважається Гомер.
Це був так званий період архаїки (від грецького словав “архайос” – давній) – час виникнення грецької писемності (на основі фінікійської), медицини, астрономії, географії, історії, математики, ліричної поезії та образотворчого мистецтва. Тоді ж остаточно склалася і грецька міфологія, про яку ми вам вже трохи розповідали.
ІУ століття до нашої ери було часом розквіту грецьких міст, найбагатшим з яких на той період було місто Ольвія, що розташовувалося у гирлі ріки Буг і була основним центром торгівлі між Грецією та її чорноморськими колоніями. Серед інших важливих центрів можна назвати Пантикапей (нині місто Керч), Херсонес та Феодосію.
Декілька століть існували грецькі колонії на узбережжі Криму, доки наприкінці ІУ тисячоліття не були знищені племенем гуннів, про яких ми вже неодноразово згадували у цій книжці.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне