86. Ігор


Ігор, син Рюрика, князював не так вдало, як його попередник.
У перші роки свого самостійного княжіння Ігор вів війни з оточуючими Русь народами. Він ходив навіть на Константинополь (Царьград, як називали це місто русичи).
Походів цих було два. Перший – невдалий – відбувся у 941 році, коли війська Ігоря були відбиті, а човни спалені таємничим секретним “грецьким вогнем” – горючею сумішшю, яку не змогла загасити навіть вода.
У відповідь Ігор з дружиною розгромили і спалили все в окрузі.
Ось як пише про це Нестор:
“ Кого захопили – одних розпинали, а інших же, розставляючи як мішені, стріляли, зав’язували позаду руки і вбивали залізні цвяхи у маківки голів. Багато же і святих церков віддали вогню, монастирі і села пожгли…”
Звідки така жорстокість?
Потім – у 943 році – був ще один похід, але вже без військових дій. Візантія згодилася на данину, і був підписаний новий мирний договір з греками. Захопивши “багато країн”, як пише про це літопис, Ігор повернувся з цього походу з добиччю та славою.
Загинув Ігор у Древлянській землі, де спробував взяти з древлян зайву данину. Було це…
Ні, спершу розповімо, як Ігор познайомився зі своєю жінкою, княгинею Ольгою.
Якось на полюванні у Пскові Ігор побачив юнака, що плив у човні. Покликавши його, Ігор повелів перевести себе на інший бік річки. Та коли вони вже пливли, Ігор раптом зрозумів, що ніякий це не юнак, а дівчина, і до того ж небаченої ним раніше краси. А зрозумівши це, він забажав її як жінку.
Але дівчина (а була це майбутня княгиня Ольга) щось йому дуже таке заспокійливе та розумне сказала, що Ігор відразу зрозумів, що з наскоку її не візьмеш.
Так, за Нестором, вони вперше і зустрілися – Ігор і Ольга.
Потім, коли настав час одружуватися, князь Ігор раптом згадав прекрасну Ольгу і побрався з нею. Через деякий час в них народився син Святослав, про якого мова піде ділі.
Загинув ж Ігор так.
Вирушив він у 944 році до древлян збирати данину, тобто гроші або якісь товари чи продукти, що повинні були виплачувати Русі всі покорені нею народи. У тому числі, звичайно, і древляни (древлянами називався на той час союз східнослов’янських племін, що входив у склад Київської Русі).
Ну ось. І раптом згадав Ігор, що у часи, коли він тільки ще розпочинав княжити, древляни аж ніяк не хотіли йому підкорятися.
“От кляті!” – мабуть, подумав Ігор і вдвічі збільшив суму, яку йому повинні були заплатити древляни.
У відповідь на це древляни вбили його та його дружинників.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне