Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 88. Святослав

88. Святослав


Святослав був язичником. За його уявленням, богів на світі було багато.
Він поклонявся небесному вогню і воді, у якому богів символізували небесні світила. Наприклад, небесний вогонь виходив з трьох світил – Сонця, Місяця та Зорі. І якщо у Єгипті та Вавілоні головним з цих трьох божеств вважалося Сонце, а у арабів – Зоря, то на Русі таким вважався Місяць.
Але найголовнішим з усіх все ж таки був головний бог, якого давні слов’яни називали Див (було в нього ще й інше ім’я – Сварог). Всі інші боги були лише помічниками Дива.
Серед багатьох богів був і Перун – бог-громовержець, що їздив над хмарами колісницею, запряженою двома велетенськими козлами і викресав з них блискавки та грім, як це робили міфічні персоножи й інших народів….
Втім, може, й не дуже в усе це вірив Святослав? Як і у всіх тих святих, про яких розповідала йому його мати Ольга – християнка? Хто може зараз про це розповісти?..
Святослав був справжнім мужнім князем-воїном, який завжди, перш ніж іти на суперника, попереджав того словами “Іду на вас”.
У 955 та 968 роках він розгромив і знищив Хазарський каганат, що вважали на той час непереможним.
А у 967 році відправився Святослав у великий похід на Дунай, навіть і не підозрюючи, що печенеги, які до цього часу мирно кочували у південних степах, несподівано осадять Київ (до речі, це був перший набіг степових кочовиків на Русь – ворогів, з якими багато ще доведеться воювати у майбутньому).
Місто знесилювалося. За допомогою відправили гінця до Святослава, а тим часом, використавши мить замішання у ворога, воєвода Претич зумів вивезти з Києва Ольгу з трьома онуками – дітьми Святослава.
Сам Святослав з’явився, як завжди, навально, розбив печенегів, і знову настав мир.
А невдовзі Ольга померла. Поховав її Святослав так, як вона й бажала – за християнським звичаєм і дуже сумував за неї.
І невідомо, що думав Святослав на чужій для нього християнській церемонії – адже традиційного релігійної втіхи, надії на зустріч на тому світі у них не було і не могло бути – для християнки Ольги поганський (язицький) світ Святослава був світом бісів.
Після чого розділив Святослав Русь між синами: Ярополку, старшому, залишив Київ; Олегу, середньому – Чернігів, а Володимиру, третьому – Новгород. Та й зібрався у похід.
І там, у бою, навесні 972 року, загинув.
До речі, розповідають, що печенізський хан Куря, що вбив Святослава, повелів з його черепа виготовити чашу для вина, сподіваючись таким чином перейняти мужність, хоробрість і стійкість руського князя.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне