Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 90. Легенда про віру

90. Легенда про віру


Першими прийшли до князя представники ісламу і кажуть:
– Повір у закон наш і поклонися Мухаммаду.
– У чому ж полягає віра Ваша? – спитав їх Володимир.
– Головне – вірити в Аллаха, не їсти свинини та не пити вина.- відповіли йому на те мусульмани – Але після смерті можна творити що завгодно з багатьма жінками, бо дасть їх Мухаммад кожному після смерті аж по сімдесят.
Почухав Володимир потилицю і відпустив мусульман з богом.
Після них були католики-християни.
– Ваші боги – просто дерево. – сказали католики, дивлячись на дерев’яну фігуру Перуна.
– У чому заповідь ваша? – перервав їх князь.
– Пост за силою. – відповіли католики. І відразу ж пояснили, що пити і їсти можна все “во славу божу”.
– Ідіть, куди прийшли, бо й батьки наші не прийняли цього. – так само туманно відповів їм на це князь і запросив інших місіонерів – хазарських євреїв, представників юдаїзму – віри, що не допускає існування Ісуса Христа.
– Як можна вірити у того, кого розіп’яли? – ще з порогу спитали євреї.
– А у вас що за закон? – запитав їх у свою чергу Володимир.
– Обрізання, відмова від свинини та зайчатини і святкування суботи. – відповіли хазарські євреї.
– А де земля ваша? – задав ще одне питання Володимир.
– У Єрусалімі. – відповіли євреї.
– Чи точно там? – повторив своє питання Володимир.
– Річ у тому, – докладно почали відповідати євреї – що бог розгнівався на юдеїв і розсіяв їх по землі за гріхи, а землю віддав християнам…
Тоді Володимир перервав і їх, сказавши, що тим, кого за гріхи карає бог, не можна вчити інших, бо якби ж “бог любив вас і закон ваш, то не були б ви розсіяні по чужинським землях”, закінчивши це лише одним запитанням, що хоч і риторично дуже прозвучало, але й достатньо серйозно:
– Чи ви й нам того ж хочете?
Нічого не відповіли хазарські євреї, пішли собі геть.
Останнім до Володимира прийшов грецький богослов, який розпочав з похвали грецькій церкві і різкого засудження мусульманського, юдейського та західного християнського вчення, після чого з такими огидними подробицями описав ритуальтні омовіння, обов’язкові для мусульман, а про жінок-мусульманок так недобре обізвався, що в усіх перекладах літопису це місце традиційно випускають, після чого сплюнув Володимир і сказав: “Нечиста ця справа”.
Що ж стосується західної церкви, то тут грек (якого літопис називає філософом) сказав тільки те, що от “…служать (вони) на опресноках, тобто на облатках, про яких бог не заповідав, повелівши служити на хлібі…”
Після чого князь щедро обдарував філософа і відпустив його, не сказавши нічого напевно. А згодом відправив у різні країни посольства, щоб побачити кожну віру у дії.
І побачили ті посольства, що у мусульман – “нема в них веселія”, а закон їх “не добр”; що у католиків – “краси не бачили ніякого”; зате у греків “і не знали – на небі ми чи на землі ми: бо немає на землі такого зрелища і краси такої, і не знаємо, як і розповісти про це”.
Після чого князь вже не вагався, остаточно вибравши православну віру.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне