Головна Головна -> Підручники -> Підручник Цивільне право України (Панченко) скачати онлайн-> Які категорії громадян підлягають обов’язковому особистому страхуванню?

Які категорії громадян підлягають обов’язковому особистому страхуванню?


Особливість обов’язкового особистого страхування полягає в тому, що громадянин вважається застрахованим незалежно від його бажання. Обов’язкове особисте страхування здійснюється згідно з нормативними актами, які встановлюють категорії осіб, що підлягають обов’язковому особистому страхуванню, випадки, при настанні яких виплачується страхова сума, права та обов’язки сторін.
Важливою особливістю цього виду страхування є те, що воно діє без обмеження строку і незалежно від оплати страхових платежів. Така форма страхування зумовлена турботою держави про інтереси своїх громадян.
Зокрема, в обов’язковому порядку підлягають страхуванню пасажири, машиністи, провідники, члени команд суден і екіпажі літаків, військовослужбовці, співробітники органів внутрішніх справ, працівники прокуратури, митниці, державної лісової охорони, судді, посадові особи державних органів у справах захисту прав споживачів, контрольно-ревізійної служби, державного архітектурно-будівельного контролю, спортсмени вищої кваліфікації, діти-сироти, які перебувають на вихованні в дитячих будинках, робітники небезпечних професій, народні депутати та деякі інші категорії громадян.
Розмір страхової суми при загибелі особи, яка підлягає обов’язковому особистому страхуванню, уніфікований і становить, як правило, грошове забезпечення особи за 10 років.
Розмір страхового відшкодування при інвалідності та пораненні визначено відповідними Правилами. Так, при отриманні інвалідності І групи працівнику міліції виплачується відшкодування в розмірі грошового забезпечення за п’ять років, II групи — за чотири роки, III групи — за три роки.
При тяжкому пораненні працівнику міліції виплачується страхове відшкодування в розмірі його грошового забезпечення за чотири місяці, при легкому пораненні — за два місяці.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Цивільне право України (Панченко)