Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 118. Фердинанд Арагонський та Ізабела Кастильська

118. Фердинанд Арагонський та Ізабела Кастильська


До 1469 року Іспанія ще була поділена між християнськими та мусульманськими королівствами.
Остаточно перемога над мусульманами відбулася саме завдяки Фердинанду Арагонському (1452-1516) та Ізабелі Кастильської (1451-1504) – двум християнським монархам (правителям), які у 1469 році одружилися, об’єднавши таким чином два найбільш могутні королівства.
Ізабелла була королевою Кастилії – створеного ще у 1035 році королівства, що знаходилося у центральній частині вже згадуваного Піренейського півострова, на якому, власно кажучи, і знаходиться Іспанія.
Фердинанд же на той час ще, як кажуть, “ходив у спадкоємцях” (тобто правив його батько Хуан II Арагонський), і після одруження з Ізабелою разом з нею керував Кастилією.
Але й починаючи з 1479 року, коли він став королем власного королівства Арагон, що знаходилося на північному сході Іспанії, Фердинанд бував там рідко, майже весь свій час віддаючи кастильским справам.
До речі, вибрала Ізабела Фердинанда з трьох претендентів на свою руку (у тому числі і короля Португалії). Історики стверджують, що Фердинанд та Ізабелла були дуже прив’язані одне до одного.
Рішучими діями вони навели у країні порядок. А потім об’єднаними військовими силами у 1492 році захопили Гранаду – останній мусульманський оплот на території Іспанії. При цьому Фердинанд проявив себе як дуже талановитий полководець і довів свою особисту сміливість.
Так закінчилася Реконкіста.
Фердинанд та Ізабелла були фанатичними католиками (тобто прихильниками західної християнської церкви).
Бажаючи укріплення своєї влади, вони створили у Іспанії “святу інквизицію”, яка стала найжорстокішою з усіх країн християнської Європи.
Але найбільш значуща для історії дія, яку здійснила це королівське сімейство – це надання Колумбу можливості здійснити свій задум, тобто спробувати досягти Індії західним шляхом.
Внаслідок чого була відкрита Америка, а Іспанія перетворилася на супердержаву.
(Втім, найвищий розквіт Іспанії все ж таки припадає на правління Карлоса І (Карла У), онука Фердинанда та Ізабели, який у 1519 році став також імператором Священної імперії.
Після смерті Карлоса територія імперії була поділена між його синами – Філіпом, який став правити Іспанією, Нідерландами та іспанськими колоніями Америки, та його братом Фердинандом, який став імператором Священної Римської імперії.
А у 1580 році у склад Іспанської імперії ввійшла також Португалія.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне