Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 127. Папа римський

127. Папа римський


Римську католицьку церкву очолював (і очолює зараз), як ви вже зрозуміли, папа римський.
Ця назва – “папа римський” (або просто “папа”) утворилася від грецького слова pappas – батько.
Папа римський – це головуючий римської католицької церкви та держави Ватікан. Ця посада була і є досі довічною (тобто вибраний папа залишається на цьому посту до самої своєї смерті).
Зараз Ватікан – центр католицької церкви – це невеличка держава-місто, що розташоване у межах столиці Італії – міста Рим. Площа її дуже невелика, а населення складає всього 1 тисячу чоловік (для порівняння скажемо, що населення лише одного Риму складає десь біля 3 мільйонів чоловік).
Ця міні-держава має своє правительство, гімн, прапор. Є тут і своя грошова одиниця – так звана “ватиканська ліра”, що використовується разом з італійською лірою (грошовою одиницею Італії).
Свою назву Ватикан одержав завдяки однойменному палацу-резиденції глави католицької церкви – папи римського.
Папа римський стоїть на чолі так званого папства – тобто керівництва католицької церкви.
Ця система правління склалося ще з 5 століття. Саме тоді римські єпископи (тобто вищі церковні чини), що називали себе “папи”, домоглися від римського імператора едикту (указу) про підпорядкування їм інших єпископів.
А у 8 столітті була створена так звана Папська область (тобто територія, якою могли володіти римські папи).
Папа, як ми вже сказали, залишається на своєму посту до кінця своїх дней. А на вісімнадцятий день після його смерті вибираеться новий папа.
Робить це конклав кардиналів (головних католицьких священників). Слово “конклав” означає “замкнені на ключ”. Кардіналів й дійсно запирають на ключ і не випускають доти, поки вони не виберуть нового папу.
Такий звичай.
Папа вибираеться виключно з самих кардиналів. Раніше папою міг бути лише італієць, але з 1978 року, коли римським папою став польський кардинал Кароль Войтила, що прийняв ім’я Іоанна Павла ІІ, цю посаду можуть отримати і представники інших національностей (якщо, звичайно, кардинали їх виберуть).
Папами можуть бути лише чоловіки. Але у історії був випадок, коли папою була жінка (про це ніхто не знав), яка сиділа на троні під ім’ям Іоанна УІІІ.
Все стало відомим через два роки, коли, беручи участь у одному з свят, вона несподівано для всіх, прямо на цьому святі, народила дитину.
Така була історія.
Ну от. Але продовжимо далі нашу розповідь.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне