Головна Головна -> Підручники -> Підручник Цивільне право України (Панченко) скачати онлайн-> Як відвернути загрозу, створену життю, здоров’ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи?

Як відвернути загрозу, створену життю, здоров’ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи?


Юридичні та фізичні особи при здійсненні підприємницької та іншої господарської діяльності, можуть вчиняти неправомірні дії — завдавати шкоду довкіллю, порушувати умови безпеки і створювати, як наслідок, загрозу життю і здоров’ю громадян, їхньому майну та майну інших юридичних осіб.
Для заборони таких дій, що створюють небезпеку, Цивільний кодекс України дає можливість заінтересованій особі звернутися з позовом до суду. Вимогу про усунення небезпеки (загрози) мають право висунути будь-які фізичні та юридичні особи, які їй піддаються або інтересам яких вона загрожує. Такі вимоги можуть висунути й опікуни та піклувальники для захисту інтересів неповнолітніх.
У разі неусунення небезпеки (загрози) життю і здоров’ю фізичних осіб, їхньому майну і майну інших юридичних осіб суд має право з урахуванням конкретних обставин справи ухвалити рішення:
• щодо вжиття належних заходів для усунення загрози в строк, передбачений у рішенні суду;
• щодо стягнення збитків, фактично зазнаних особою, яка піддавалася небезпеці (загрозі) і своїми діями запобігла цій небезпеці;
• щодо повної заборони діяльності, яка створює небезпеку (загрозу).
У разі відмови в позові про заборону згаданої діяльності у зв’язку з тим, що це суперечить громадським інтересам, відповідач зобов’язаний таким чином задовольнити варті уваги вимоги особи, яка піддається небезпеці (загрозі), щоб було виключено подальший вплив на неї обставин, що створюють цю небезпеку (загрозу).
Шкода, завдана внаслідок неусунення небезпеки (загрози) життю і здоров’ю фізичних осіб, їхньому майну і майну юридичних осіб, підлягає відшкодуванню у повному обсязі.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Цивільне право України (Панченко)