Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 141. Італійські війни

141. Італійські війни


Почалося все з того, що король Франції Карл VІІІ захотів завоювати Італію.
Італійські землі давно вабили французських королів – адже, не забувайте, у Італії знаходилися багаті та квітучі міста, а, головне – центр католицького світу місто Рим.
Ось і думали так, мабуть, французські королі: “Якщо я захоплю Рим, то стану найголовнішим у всьому західному християнському світі”.
Так само, напевно, подумав і Карл УІІІ. І оголосив війну.
Спочатку все йшло дуже гарно. Французи перемагали – і Карл тихенько радів своїм військовим успіхам.
Але з часом італійські міста, що досі існували як незалежні міста-держави, почали об’єднуватися і протистояти французам. Війна все більше і більше затягувалася.
Потім Карл VІІІ помер, його місце зайняв Людовік ХІІ, а після смерті Людовика ХІІ королем Франції став Франциск І, про якого ми вже згадували у минулій нашій розповіді.
Франциск І також мріяв про захоплення італійських місць. Але ситуація у Європі на той час вже перемінилася. Королем Іспанії став вже згадуваний нами іспанський король Карл У, який, до того ж, був обраний у 1519 році імператором Священної Римської імперії.
Карл У не бажав того, щоб посилювалася Франція, тому почав заважати Франциску І.
Бачачи це, Франциск уклав договір з султаном Оттоманської імперії Сулейманом І про об’єднані дії. Але це йому не допомогло – Італійські війни для Франції закінчилися поразкою.
А у 1525 році Франциск І навіть потрапив у полон.
Цим спробував скористатися його супротивник Карл У, який вторгся на територію Францію і пішов на Париж. Але в нього з цього нічого не вийшло, і Карл У з Франциском І уклали договір, згідно з яким обидва відмовлялися від своїх завоювань.
Через деякий час королем Франції став Генріх ІІ, і війни поновилися.
Остаточне завершення Італійських війн відбулося лише у 1559 році, коли французський король Генріх ІІ та син Карла V – іспанський король Пилип ІІ – підписали мир.
До речі, саме у Італії жив Ніколо Макіавеллі – людина, чиє ім’я у наступні століття стало символом підлості та підступництва.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне