Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 158. Кінець “піратської республіки”

158. Кінець “піратської республіки”


На той час й сама історія флібуст’єрів Нового Світу почала наближатися до свого логічного завершення.
Річ у тому, що наприкінці 17 століття майже вся територія Нового Світу була поділена між Іспанією, Англією, Францією та Голандією ( не без допомоги флібуст’єрів).
Необхідність у піратах відпала – адже монополія Іспанії завершилася. І відтепер молоді держави хотіли самі розпоряджатися своїми скарбами.
Що ж, як кажуть, “мавр зробив свою справу – мавр може піти”.
Так і сталося з піратською республікою.
Втім, ще на початку 18 століття Багамські острови були місцем страшного розбою.
Але у 1718 році англійський король Георг (1660-1727) призначив губернатором Багамськиїх островів одного з своїх найкращих капітанов Вудса Роджерса.
Прибувши на місце, Роджерс всюди наказав розвісити ультиматум короля, згідно з яким всім морським розбійникам було наказано завершувати свою “морську справу”.
Треба сказати, що спочатку пірати не дуже серйозно сприйняли цей ультиматум, але коли через деякий час Роджерсом було підвішено на шибеницях декількох їх “колег”, вони зрозуміли, що треба звідси тікати.
Так й закінчилася “піратська республіка”.
Втім, ще через півстоліття піратство у цьому районі знову відродилося. І лише ще через 50 років воно остаточно тут було знищено.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне