Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 186. Масони

186. Масони


А між іншим, чи знаєте ви, хто такі масони? Перші масонські ложи (так називали представники цього братства свої організації) виникли в Англії ще у 16 столітті.
Заснували їх англійські просвітники, які взяли деякі назви та обряди у середньовічного цеху каменярів.
Саме тому й виникла ця назва – масони (у перекладі з французської мови це слово перекладається як “каменярі”).
Втім, мали масони ще одну назву – франкмасони (у перекладі з тієї ж французської це означає “вільний каменяр”).
За характером своєї діяльності товариство масонів було схоже на філософське. Але, на відміну від інших, воно було таємним братством, закритим для необізнаних.
Вже на перших порах свого існування масонство стало дуже впливовою течією – адже до масонських лож стали вступати досить відомі люди.
Взагалі ж, треба сказати, що у той період виникло безліч різноманітних організацій, що намагалися впливати на тодішнє суспільство.
А можливості для цього з’явилися, і дуже суттєві.
Адже у епоху Просвітництва виникло ще й таке нове явище, як громадська думка, що стала не тільки впливати на державну політику, а й навіть обмежувати дії короля.
Засобами поширення цієї громадської думки стали газети, а також чутки.
Ось і намагалися всі ці організації впливати на суспільство, широко використовуючи оцю саму громадську думку (подібну роль пізніше почали відігравати так звані політичні партії).
Ну от. Але повернемося до масонів.
Масони проповідували свободу та братерство всіх людей. Вони поширювали ідеї Просвітництва.
Серед найбільш відомих представників цього таємного братства можна назвати вже нами згадуваного французського письменника та просвітителя Вольтера, німецького письменника Йогана Вольфганга Гете, а також австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне