Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 211. Східні українці

211. Східні українці


А зараз – невеличка розповідь про Україну.
І почнемо ми її з того, що у березні 1917 року, після падіння царського режиму, з’явився у Києві так званий Виконавчий комітет, який мав діяти від імені Тимчасового уряду.
Крім цього комітету, виникли тут ще Київська Рада робітничих та селянських депутатів та Центральна Рада, яку очолив Михайло Грушевський – добре відомий український діяч.
Втім, цей своєрідний “трикутник” влади існував досить недовго.
І вже після жовтневої революції 1917 року, коли більшовики захопили владу в Росії, постало питання, хто ж буде правити в Україні.
Адже, як висловився один з більшовицьких лідерів в Україні, “Росія не може існувати без українського цукру, промисловості, вугілля, зерна тощо.”
Втім, треба сказати, що більшовики в Україні не дуже були популярними. Тому й першість у країні спочатку взяла Центральна Рада, яка оголосила створення автономної (тобто незалежної) Української республіки.
У відповідь українські більшовики, які керувалися Леніним, зібралися у Харкові та проголосили там про створення Радянської української республіки.
Одночасно, почався “великий” похід більшовицьких військ в Україну.
Зрозумівши, що сама Україна з більшовиками не справиться, Центральна Рада звернулася за допомогою до німців та австро-угорців, і ті за поставку українцями величезної кількості продуктів згодилися надати військову допомогу.
І от 2 березня 1918 року Центральна Рада з німецькими військами вигнали з України більшовиків.
Втім, незважаючи на те, що більшовики за якихось три тижні, що вони тут були, встановили тут, як кажуть, “царство терору”, прихід Ради з не менш жорстокими німцями мало вітався населенням України.
У свою чергу Центральна Рада не дуже влаштовувала німців, тому 28 квітня вони її розігнали. А замість неї був створений український уряд на чолі з гетьманом Павлом Скоропадським – одним з найбільших в Україні землевласників.
Цей новий уряд повністю залежав від німців, тому зрозуміло, що на противагу йому виникли так звані антигетьманські організації (що виступали проти політики гетьмана та німців).
Найбільш значними серед них були Український національно-державний союз на чолі з Володимиром Вінниченко та Всеукраїнський земський союз, який очолював Семен Петлюра.
А 14 листопада українська опозиція створила свій уряд – Директорію, на чолі з двома недавніми суперниками – Вінниченко та Петлюрою.
Тим часом, закінчувалася перша світова війна. У Німеччині виникла революція, і в грудні німці залишили Київ.
Директорія оголосила відновлення Української Народної республіки.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне