Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 221. Виникнення фашизму

221. Виникнення фашизму


Фашизмом (від італійського слова fascio – пучок, низка, об’єднання) називають політичний рух, який виник у період між світовими війнами.
Про першу війну ми вже розповідали, про другу ж війну мова скоро зайде.
Вперше фашизм виник у Італії у 1922 році, коли Беніто Мусоліні ввійшов зі своїми прихильниками у Рим і пригрозив поваленням уряду, якщо його не зроблять премьер-міністром. Король погодився з його вимогами і запросив сформувати новий уряд.
Після цього озброєні фашистські банди вбили представників інших політичних течій, і вже у 1923 році Італія стала однопартійною.
А ще через рік Мусоліні став дуче (тобто диктатором).
В Іспанії все було трохи інакше.
На той час у Іспанії правив диктатор Мігель Примо де Рівера, що бажав об’єднати народ під лозунгом “Країна, релігія, монархія”. Але його у 1930 році скинули, і Іспанія стала республікою.
Втім, недовго так було – вже у 1936 році генерал Франсиско Франко скинув законно вибраний уряд Іспанії. Підтримувала генерала нова фашистська партія – так звана “іспанська фаланга”, яку заснував син Примо де Рівери.
Розпочалася громадянська війна, що через деякий час закінчилася повною перемогою Франко, якому допомогли у цьому Італія та Німеччина.
У Німеччині фашисти (націонал-соціалістична партія) прийшли до влади у 1933 році. Лідер німецьких фашистів – Адольф Гітлер – завоював підтримку народу обіцянкою зробити Германію великою державою.
Гітлер також знищив всі інші політичні партії, ввів таємну поліцію та нагляд над населенням. Почалися гоніння на євреїв.
Одночасно, Гітлер почав готуватися до війни.
І у березні 1939 року гітлеровські війська захопили Чехословакію, а у вересні того ж року відправилися завойовувати Польщу.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне