Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 224. Німеччина

224. Німеччина


Наслідки цієї війни виявилися страшними. З обох боків загинули мільйони чоловік.
Так, скажімо, Радянський Союз загубив більше, аніж двадцять сім мільйонів чоловік. А у концентраційних таборах Європи загинуло близько шести мільйонів чоловік – представників різних національностей.
Але найбільше за всіх постраждали євреї – адже Гітлер поставив собі завдання повністю їх знищити.
І 20 листопаду 1945 року у німецькому місті Нюрнберг відбувся показовий Нюрнбергський процес над головними нацистськими злочинцями.
Для запобігання нових світових конфліктів була створена так звана Організація Об’єднаних Націй (ООН), статут якої підписали 50 держав (у тому числі СРСР, США, Великобританія, Китай та інші).
Крім того, США змусило Японію прийняти конституцію, згідно з якою імператор вже не мав таку величезну владу, як раніше.
Що ж до Німеччини, то після війни – у 1949 році – вона виявилася знову розділеною. Східну частину окупував Радянський Союз, західну – інші союзні війська.
На території, окупованій СРСР, виникла так звана Німецька Демократична Республіка (НДР), на окупованій союзними військами – Федеративна Республіка Німеччини (ФРН).
Столиця Німеччини – Берлін – також оказалась поділеною між союзними військами.
Ці дві незалежні країни проіснували сорок років.
І лише 12 вересня 1990 року НДР приєдналася до ФРН, внаслідок чого знову була утворена єдина німецька держава.
Зараз Німеччина – високорозвинена індустріальна країна. І…
Але ви можете спитати: як же так сталося, що переможена країна, злиденна та бідна, за якихось сорок років стала благополучною, багатою та процвітаючою державою, у той час як країна-переможець (тобто СРСР, у складі якої, нагадаємо, була й Україна) як була бідною, так такою і залишилася.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне