Головна Головна -> Підручники -> Підручник Загальна історія. Коротко про основне скачати онлайн-> 247. Комп’ютери

247. Комп’ютери


А на Заході тим часом розпочався “комп’ютерний бум”.
До речі, слово “комп’ютер” походить від латинського слова compute, що означає “обчислювати”.
Саме для цього спочатку він і призначався – для виконання різноманітних математичних дій (додавання, віднімання, множення і тому подібного).
Але з часом виявилося, що комп’ютер “вміє” не тільки рахувати. За його допомогою можна верстати книжки, писати музику, розмовляти з друзями у Африці та Америці і навіть керувати виробництвом та транспортом.
Взагалі ж, історію комп’ютерів треба, напевно, розпочинати ще з тих далеких часів, коли давні люди, щоб спростити собі процес підрахунків, почали використовувати для цього різноманітні камінці та рахувальні палиці.
А серед найперших його “пращурів” варто назвати абак – перший найпростіший рахунковий пристрій.
Абак (від грецького слова abax – дошка) – це прилад…
Втім, який це ще був прилад!… Адже абаки й були звичайнісінькими дошками, що поділялися на смуги. Саме цими смугами і пересували люди камінці, за допомогою яких проводився підрахунок.
Абаки деяким чином можна порівняти зі звичайнісінькими рахувальницями, на яких рахують за допомогою кісточок.
Цими “приладами” для полегшення математичних розрахунків користувалися у Стародавній Греції, Римі і навіть у Західній Європі майже до 18 століття.
Втім, вже у сімнадцятому столітті була винайдена так звана логарифмічна лінійка – рахунковий інструмент для спрощення різноманітних обчислювань.
У 1820 році француз Шарль де Кольмар створив арифмометр, здатний робити множення та ділення. Цей прилад надовго зайняв своє місце на бухгалтерських столах.
Наступна сторінка у історії на шляху до комп’ютера – 30-ті роки 19 століття.
Саме тоді, у 1833 році, видатний англійський математик та винахідник Чарльз Беббідж, якого ще називають “батьком комп’ютера”, розробив свій проект машини для виконання наукових та технічних розрахунків – щось дуже схоже на нинішній наш комп’ютер.
Але рівень тодішньої техніки ще був дуже низький, побудувати на той час цю машину ще було неможливо, тому ідеї Беббіджа почали реально втілюватися в життя лише наприкінці 19 століття.
У 1888 році американський інженер Герман Холерит сконструював першу електромеханічну рахункову машину. Ця машина одержала назву табулятора.
Через два роки, під час одинадцятого перепису населення США, цей винахід був вперше використаний. І виявилося, що робота, яку раніше виконували за сім років п’ятсот робітників, була виконана за один місяць автором винаходу Холлеритом та його 43 помічниками (які працювали кожний на своєму табуляторі).
Але перший комп’ютер був побудований лише у 40-х роках 20 століття.
Це відбулося у лютому 1944 року на одному з підприємств Ай-Бі-Ем (IBM), яке на замовлення військово-морських сил США побудувало машину під назвою “Марк-1”.
Назвати цього “монстра” комп’ютером, звичайно, ще дуже важко – адже лише вага його була біля 35 тонн!
Втім, так його ніхто і не називав. Річ у тому, що тоді ці агрегати називалися так – “цифрові обчислювальні машини”.
До початку 1960-х років вони ще були дуже складними та дорогими.
Але у 1965 році американській фірмі Digital Equipment вдалося сконструювати значно менший комп’ютер PDP-8 ціною у 20 тисяч доларів, що за мірками тогочасної Америки зробило комп’ютер доступним для різноманітних комерційних компаній.
Такі машини одержали іншу назву – ЕОМ (“електронна обчислювальна машина”)
Власно ж історія комп’ютера розпочинається з серпня 1981 року, коли фірма Ай-Бі-Ем (IBM) оголосила про випуск моделі мікрокомпьютера (тобто невеликих розмірів) IBM PC.
З’явлення саме цього комп’ютера, який і одержав назву “персональний комп’ютер” (ПК) й призвело до масового його поширення в усьому світі.
На сьогоднішній день існує два основних типи персональних комп’ютерів: так звані настільні (тобто звичайні – ті, що розташовуються на столі) та портативні (переносні – так звані ноутбуки).
Крім того, випускаються також і так звані кишенькові комп’ютери (електронні органайзери, або палмтопи), вага яких не більше 500 грамів. Вони розміщуються на кисті однієї руки.
“Комп’ютерний бум” народив ще одне явище – Інтернет.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Загальна історія. Коротко про основне