Головна Головна -> Підручники -> Підручник Звітність бюджетних установ (Ткаченко І.Т.) скачати онлайн-> 5.6. Особливості організації контрольного процесу внутрішньогосподарських підрозділів 5.6.1. Загальні положення

5.6. Особливості організації контрольного процесу внутрішньогосподарських підрозділів 5.6.1. Загальні положення


У межах підприємства можуть функціонувати різні підрозділи, які працюють на основі внутрішньогосподарського розрахунку, підряду, оренди тощо. У підприємства можуть бути дочірні підприємства. У таких випадках організовують перевірки (ревізії) діяльності цих підрозділів. Основним завданням перевірок (ревізій) є визначення правильності дій службових осіб щодо керівництва господарством. На відміну від оперативного бухгалтерського контролю цей контроль є подальшим, оскільки здійснюється після проведення операцій.

Особливість такого контролю у формі перевірок (ревізій) полягає у тому, що він проводиться на підставі даних первинних документів, записів у облікових реєстрах та за даними звітних форм. Перевірці підлягає фактичний стан наявності грошей, товарно-матеріальних цінностей у натуральному вираженні. Такий контроль має виявити недоліки, помилки (а іноді й зловживання), які не могли бути визначені у процесі поточного (оперативного) контролю бухгалтерською службою відповідного підрозділу господарства.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Звітність бюджетних установ (Ткаченко І.Т.)