Головна Головна -> Підручники -> Підручник Торгове право (Курс лекцій СНАУ) скачати онлайн-> 3.Відповідальність за незаконну торговельну діяльність.

3.Відповідальність за незаконну торговельну діяльність.


Незаконна торговельна діяльність – це здійснення угод купівлі-продажу товарів або інших предметів з ухиленням від реєстрації у встановленому порядку з метою отримання неконтрольованого державою прибутку.

Якщо сума прибутку не перевищує семи неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян, то наступає адміністративна відповідальність згідно ст. 160-2 КУпАП ( накладання штрафу від 15 до 25 НМДГ з конфіскацією товарів і отриманих коштів). В той же час існує адміністративна відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії ( ст. 156 КУпАП ).

Кримінальна відповідальність за незаконну торговельну діяльність згідно ст.202 КК наступає лише у тих випадках коли торгівля здійснювалася товарами, продаж яких вимагає отримання ліцензії або якщо порушувалися умови ліцензії і був отриманий прибуток більше однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  На правопорушника може бути накладений штраф від 200 до 500 НМДГ або обмеження свободи на строк до трьох років.

У цьому і полягає парадокс українського законодавства: якщо прибуток від незаконної торгової діяльності, яка не підлягає ліцензуванню, більше 7 НМДГ, то відповідальність за незаконну торгову діяльність не наступає, а якщо торговельна діяльність підлягає ліцензуванню, то відповідальність наступає тільки тоді коли прибуток перевищує одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Торгове право (Курс лекцій СНАУ)