Головна Головна -> Підручники -> Підручник Торгове право (Курс лекцій СНАУ) скачати онлайн-> 4. Правила розміщення торгових об’єктів.

4. Правила розміщення торгових об’єктів.Згідно “Єдиних правил ремонту та утриманню автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил використання їх та охорони” торгові об’єкти відносяться до споруд побутового-торгового призначення (скорочено СПТП) і повинні розміщуватися на підставі дозволу, який видається:

в межах міських вулиць та доріг – відповідними виконкомами місцевих рад по узгодженню з Державтоінспекцією, дорожньо-експлуатаційними та іншими зацікавленими організаціями;

в інших місцях населеного пункту – виконкомами місцевих рад та зацікавленими організаціями;

в межах автомобільних доріг за межами населеного пункту – відповідними дорожньо-експлуатаційними організаціями по узгодженню з ДАІ.

Торгові об’єкти (окрім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) повинні розміщуватися за межами тротуару на відстані не менше 1 метру від нього, але не ближче 5 метрів від проїзної частини доріг і вулиць. Коли будинки, споруди і огорожі розташовані ближче 5 метрів від проїзної частини доріг, то торгові об’єкти дозволяється розміщувати в одну лінію з фасадом будівель або огорожі.

Забороняється розміщення торгових об’єктів:

біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території;

ближче ніж за 20 метрів до перехресть вулиць;

в охоронних зонах інженерних комунікацій;

на зупинці громадського транспорту на відстані ближче ніж 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знака, що її позначає (крім малих архітектурних форм, зблокованих з кіосками для продажу проїзних квитків);

на штучних спорудах (крім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено проектом будівництва або реконструкції, погодженим та затвердженим в установленому порядку);

ближче ніж за 100 метрів до залізничних переїздів.

Збір за видачу дозволу на розміщення об’єкту торгівлі збирається залежно від площі торгового місця, його територіального розміщення і виду продукції але не більше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Власники торгових об’єктів зобов’язані забезпечувати прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі потреби проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами.
Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Торгове право (Курс лекцій СНАУ)