Головна Головна -> Підручники -> Підручник Торгове право (Курс лекцій СНАУ) скачати онлайн-> 4. Правила розміщення торгових об’єктів.

4. Правила розміщення торгових об’єктів.


Згідно “Єдиних правил ремонту та утриманню автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил використання їх та охорони” торгові об’єкти відносяться до споруд побутового-торгового призначення (скорочено СПТП) і повинні розміщуватися на підставі дозволу, який видається:

в межах міських вулиць та доріг – відповідними виконкомами місцевих рад по узгодженню з Державтоінспекцією, дорожньо-експлуатаційними та іншими зацікавленими організаціями;

в інших місцях населеного пункту – виконкомами місцевих рад та зацікавленими організаціями;

в межах автомобільних доріг за межами населеного пункту – відповідними дорожньо-експлуатаційними організаціями по узгодженню з ДАІ.

Торгові об’єкти (окрім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) повинні розміщуватися за межами тротуару на відстані не менше 1 метру від нього, але не ближче 5 метрів від проїзної частини доріг і вулиць. Коли будинки, споруди і огорожі розташовані ближче 5 метрів від проїзної частини доріг, то торгові об’єкти дозволяється розміщувати в одну лінію з фасадом будівель або огорожі.

Забороняється розміщення торгових об’єктів:

біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території;

ближче ніж за 20 метрів до перехресть вулиць;

в охоронних зонах інженерних комунікацій;

на зупинці громадського транспорту на відстані ближче ніж 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знака, що її позначає (крім малих архітектурних форм, зблокованих з кіосками для продажу проїзних квитків);

на штучних спорудах (крім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено проектом будівництва або реконструкції, погодженим та затвердженим в установленому порядку);

ближче ніж за 100 метрів до залізничних переїздів.

Збір за видачу дозволу на розміщення об’єкту торгівлі збирається залежно від площі торгового місця, його територіального розміщення і виду продукції але не більше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Власники торгових об’єктів зобов’язані забезпечувати прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі потреби проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Торгове право (Курс лекцій СНАУ)