Головна Головна -> Підручники -> Підручник Cтрахування (конспект лекцій) скачати онлайн-> Тема 10. Страхування в зарубіжних країнах

Тема 10. Страхування в зарубіжних країнах


Страхова діяльність у країнах Заходу нараховує вже більше 300 років. Починалась вона з розвитку страхування від пожеж після великої пожежі в Лондоні 1666 року та створення “Кавового дому Едварда Ллойда” в 1668 році. Однак більшість законів, які регулюють діяльність страхових компаній, було прийнято зовсім недавно.

Тепер ринок страхових послуг добре розвинутий і спирається на досить ґрунтовну правову базу. Лондон – найбільший у світі центр страхування, а також розміщення міжнародного перестрахування. П’ята частина загального світового страхування, страхового бізнесу на міжнародному ринку концентрується саме в британській столиці.

Найперший закон, який прийнято у Великобританії і котрий діє до наших днів, – “Закон про страхування життя” 1774 року, що фактично зробив незаконними спроби спекулювати на смерті іншої людини. Нагляд за діяльністю страхових компаній вперше введено “Законом про компанії із страхування життя” 1870 року. Згідно з цим законом страхові компанії було зобов’язано робити відрахування та подавати річний фінансовими звіт до Міністерства торгівлі. У 1906 році “Законом про морське страхування” сформульовано законодавство, яке регулює укладення угод із страхування морських транспортних засобів. Сьогодні цей закон — єдиний законодавчий акт з даного питання.

Нині діючі закони про страхові компанії на нормативні документи сформульовано на початку 1980-х років. У наступні роки було прийнято велику кількість законодавчих актів. Це пов’язано з інтеграцією європейської Спілки та заходами із захисту інвесторів, які визначено в “Законі про фінансові послуги” 1986 року. Подальші зміни в законодавстві введено 1 липня 1994 року, коли вступили в дію “Третя директива із страхування життя” та “Директива із загального страхування”.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Cтрахування (конспект лекцій)