Головна Головна -> Підручники -> Підручник Екологічне право (Комарницький В.М., Шевченко В.І., Єлькін С.В.) скачати онлайн-> 5.5. Чітко писати — чітко мислити

5.5. Чітко писати — чітко мислити


Перед керівником, менеджером постійно стоїть проблема як краще викласти свої думки на папері. Завдання складне тим, що метою письмового розпорядження є вплив на поведінку інших людей в даній організації, фірмі.
Щоб зміст документа був зрозумілим, однозначним, направленим на вирішення конкретних проблем, необхідно:
– позбавитись багатослів´я;
– скоректувати відповідний тон;
– чітко визначити позицію.
Навіть поява на вашому робочому столі комп´ютера не позбавить вас від необхідності формулювати резолюції, писати звіти і подавати заявки керівництву на отримання тих чи інших виробничих ресурсів.
Робота зі службовою документацією особливо складна сфера діяльності керівника, тому що враження від невдалого формулювання відразу розпізнати не вдається, виправити його набагато важче, ніж помилку, зроблену при особистому контакті.
Щоб уникнути подібних збоїв і не дати вирости паперовим “горам”, корисно пам´ятати, що:
– ваша перша резолюція на документі вже повинна стати початком вирішення пов´язаної з нею проблеми, а не просто свідченням оволодіння вами функціями “диспетчера”;
– паперотворчість – це не показник вашої високої і якісної роботи, точніше — це негативний показник;
– документи з другорядних питань можуть і не лягти на ваш стіл — розібратися в них під силу і підлеглим;
– краще витратити час на навчання підлеглих умінню готувати службові документи, ніж самому їх всі переписувати в останній момент;
– ефективною буде робота з кореспонденцією тоді, коли для початку ви її розподілите за складністю і почнете зі складних і неприємних.
Процес мислення нерозривно пов´язаний з мовою, а службовий лист – та сама мова, тільки перенесена на папір. Тому вдосконалюючи своє мовлення, ви одночасно вдосконалюєте і свою думкуПопулярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Екологічне право (Комарницький В.М., Шевченко В.І., Єлькін С.В.)