Головна Головна -> Підручники -> Підручник Екологічне право (Комарницький В.М., Шевченко В.І., Єлькін С.В.) скачати онлайн-> 10.2. Проблеми найму на роботу з позиції керівника фірми

10.2. Проблеми найму на роботу з позиції керівника фірми


Відділ кадрів фірми проводить первинний підбір кандидатів, які володіють необхідною кваліфікацією, на те чи інше місце роботи.
На що звертає увагу керівник при співбесіді з претендентом?
Досвід. Якщо претендент змінив більше одного місця роботи за рік — це сигнал тривоги. (Оптимальний варіант — не менше двох—трьох років на кожному місці роботи.) Яскравий опис претендентом своїх досягнень може бути перебільшеним. Слід пам´ятати, що конкретна посада в іншій фірмі, аналогічна даній фірмі, не означає ті самі обов´язки та відповідальність. Для деяких посад попередній досвід не обов´язковий.
Інтелект та освіта* Необхідно підбирати людину до посади. Якщо призначити висококваліфікованого спеціаліста на нижчу посаду, з´являться незадоволені працівники, може зрости плинність кадрів. І навпаки — некваліфікований працівник з обов´язками вищої посади не справиться.
Книжні знання нечасто безпосередньо застосовуються на практиці, хоч і навіюють кандидату ілюзорну віру в свої можливості. Розсудливість і бажання вчитися набагато цінніші, ніж академічна освіта.
Зовнішній вигляд. Ви маєте повне право очікувати, що кандидат прийде на співбесіду охайним і матиме гарний вигляд. Це свідчить про почуття гідності. Можна прогнозувати, що й до роботи він буде ставитися сумлінно, хоча цс і не є стовідсотковою гарантією такого ставлення. Якщо ж кандидат приходить у непрезентабельному вигляді, то й на роботі він виглядатиме не краще.
Здатність до адаптації. “Дубовість”, відсутність психологічної гнучкості створюють серйозні проблеми, тому що заважають зростанню і розвитку працівників.
Риси характеру. Хоч працівники і не братимуть участі в конкурсі на популярну особистість, все ж потрібно звернути увагу на те:
– Чи тактовний кандидат? Чи стриманий?
– Чи легко з ним спілкуватися?
– Чи вміє він поводитися серед людей?Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Екологічне право (Комарницький В.М., Шевченко В.І., Єлькін С.В.)