Головна Головна -> Підручники -> Підручник Кримінальне право України. Загальна частина скачати онлайн-> Розділ 21. Примусові заходи медичного характеру та примусове лікування

Розділ 21. Примусові заходи медичного характеру та примусове лікування


Розділ XIV Загальної частини КК передбачає два види примусових заходів: 1) примусові заходи медичного характеру (статті 92-95) та 2) примусове лікування (ст. 96). І ті, й інші за своєю природою є заходами лікування і застосовуються лише до осіб, які вчинили суспільно небезпечні діяння, передбачені кримінальним законом, і страждають на певні захворювання.

І примусові заходи медичного характеру, і примусове лікування призначаються судом особам, які вчинили суспільне небезпечне діяння, передбачене кримінальним законом, але вони не є покаранням, тому що не містять в собі кари.

їх метою є обов’язкове лікування, а також запобігання вчиненню особами (до яких вони застосовані) нових суспільне небезпечних діянь.

Разом з тим примусові заходи медичного характеру і примусове лікування розрізняються за підставами застосування і колом осіб, до яких вони можуть бути застосовані.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Кримінальне право України. Загальна частина