Головна Головна -> Підручники -> Підручник Господарське право (Вінник О.М.) скачати онлайн-> Тема 20. Судові процедури, що застосовуються до боржника в процесі провадження у справі про банкрутство 1. Поняття судових процедур, що застосовуються до боржника в процесі провадження справи про банкрутство

Тема 20. Судові процедури, що застосовуються до боржника в процесі провадження у справі про банкрутство 1. Поняття судових процедур, що застосовуються до боржника в процесі провадження справи про банкрутство


До боржника в процесі провадження у справі про банкрутство застосовуються такі судові процедури:
– розпорядження майном боржника;
– мирова угода;
– санація (відновлення платоспроможності боржника);
– ліквідаційна процедура.
З метою попередження справи про банкрутство ГК України (ст. 211) та Закон (ст. 3) передбачають заходи запобігання банкрутству суб’єктів господарювання, обов’язок вжиття яких покладається на засновників та учасників суб’єктів господарювання, власників майна, органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень. До таких заходів належать:
– подання боржникові фінансової допомоги в розмірі, достатньому для погашення його зобов’язань перед кредиторами;
– взяття на себе зобов’язань перед особами, що надали фінансову допомогу боржникові;
– досудова санація державних підприємств, що провадиться за рахунок коштів державних підприємств та інших джерел фінансування (обсяг коштів для проведення досудової санації державних підприємств за рахунок коштів Державного бюджету України щорічно встановлюється законом про Державний бюджет України) і регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2000 р. № 515 “Про затвердження Порядку проведення до судової санації державних підприємств”.
Однак ці досудові процедури не завжди є ефективними: платоспроможність боржника відновити не вдається і кредитори (в окремих випадках – сам боржник) ініціюють порушення провадження у справі про банкрутство.
Разом з тим Закон містить положення про застосування до боржника судових процедур, спрямованих на зменшення його заборгованості в результаті ефективного управління його майном чи навіть на відновлення платоспроможності боржника та врегулювання конфлікту між ним і кредиторами. Відповідно до ст. 212 ГК та ст. 4 Закону такими процедурами є: розпорядження майном боржника, санація, мирова угода. Лише у разі неефективності цих процедур та/або неможливості застосування деяких з них (санації, мирової угоди) господарський суд застосовує ліквідаційну процедуру.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Господарське право (Вінник О.М.)