Головна Головна -> Підручники -> Підручник Економетрія. Навчальний посібник (Наконечний С.І., Терещенко Т.О., Романюк Т.П.) скачати онлайн-> 1.5. Задачі економетричного дослідження

1.5. Задачі економетричного дослідження


Роль економетричного дослідження визначається тими задачами, які може розв’язувати економетрія.

Найважливішою задачею є оцінювання параметрів і перевірка значущості економетричної моделі. Першим етапом цього процесу є специфікація моделі в математичній формі. Другий етап — збір і підготовка економічної інформації. На третьому етапі оцінюються параметри моделі. Четвертий етап — це перевірка моделі на вірогідність. Дуже важливими на цьому етапі є оцінки дисперсії залишків моделі. Ці оцінки відіграють вирішальну роль при з’ясуванні якості економетричних моделей, вони необхідні для визначення надійності обчислених параметрів і для застосування розроблених моделей у прогнозуванні.

Структуру економетричних досліджень схематично зображено на діаграмі (рис. 1.1).

Рис. 1.1. Структура економетричних методів і моделей

Незважаючи на те, що значна частина з наведених тут розділів не буде висвітлена в запропонованому підручнику, сподіваємося, що схема допоможе краще зорієнтуватися в предметі та завданнях курсу.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Економетрія. Навчальний посібник (Наконечний С.І., Терещенко Т.О., Романюк Т.П.)