Головна Головна -> Підручники -> Підручник Історія економічних вчень (Конспект лекцій) скачати онлайн-> 10.1. Економічна думка на початку 19 ст.

10.1. Економічна думка на початку 19 ст.


Вивчаючи це питання, слід проаналізувати економічні погляди консервативного і ліберального дворянства та їхніх ідеологів на проблеми реформування сільського господарства.
Економічні ідеї декабристів. Під назвою декабристів у історію ввійшли дворянські революціонери, які очолили визвольний рух у Росії в першій чверті XIX ст. Політична програма декабристів передбачала знищення самодержавства і встановлення або республіканського устрою, або конституційної монархії, центральним питанням соціально-економічної програми декабристів було знищення кріпацтва. Необхідно простежити вплив ідей ліберального дворянства і тогочасної західної політичної економії на формування поглядів і програм декабристів.
У розв’язанні ними аграрного питання намітились дві тенденції — радикальніша П. Пестеля і поміркованіша М. Тургенєва і М. Муравйова. Аналізуючи суть цих програм, необхідно звернути увагу на характеристику економічних поглядів М. Тургенєва, і зокрема на його теорію податків.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Історія економічних вчень (Конспект лекцій)